Wpis z mikrobloga

Siemka, wybieram się z dziewczyną na wycieczkę objazdową po Dolnym Śląsku, autkiem 4/5 dni. Raczej na chodzenie po górach się nie nastawiamy, bardziej ciekawe miasteczka, zamki i inne tego typu atrakcje lokalne. Coś możecie polecić, czego na pewno nie możemy ominąć na wyprawie? Albo jakieś nieoczywiste miejsca albo zachwycające restauracje/kawiarnie? Na ten moment nie planujemy zajeżdżać do samego Wrocławia.

#dolnyslask #wroclaw #turystyka #podrozujzwykopem #podroze
  • 35
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: nie oznacza to, że nie byliby bardziej zadowoleni na tamie w Zagórzu, w zamku Książ, w twierdzi Kłodzko, na szczycie Śnieżki czy na wodospadzie Kamieńczyka ¯\_(ツ)_/¯

Serio Dolny Śląsk ma setki lepszych miejsc do zobaczenia, niż rynek większej pipidówy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau: Marudzisz i nie żartuję.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś dostałem "flachę" bimbru od miejscowych, pokazując im atrakcję, na którą nie zwracali uwagi.
Za to właśnie. Gąsiorek był poniemiecki miał 3, 75 litra. Mam świetną pamiątkę z miejsca, w którym byłem trzy razy w swoim życiu, ale wypatrzyłem.

Było to w innym regionie Polski.
  • Odpowiedz
od miejscowych


@powsinogaszszlaja: Tak, jak już wspominałem. Świdnica jest ok, jak ktoś mieszka w Dzierżoniowie albo Wałbrzychu i sobie podjedzie, jak już wszystko wkoło widział.

Cudze chwalicie,

Swego
  • Odpowiedz
Wymieniłem pełno SWEGO i wciąż chwalę SWOJE. Tylko nie jest to nudna Świdnica xD


@Ogau: Wrzuć dokładny opis, chętnie przeczytam, a nawet kiedyś zwiedzę.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mój nick nie jest przypadkowy.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wrzuć dokładny opis, chętnie przeczytam


@powsinogaszszlaja: przykro mi, ale nie zajmuję się opisywaniem atrakcji turystycznych. W tym temacie zostało wymienionych ich sporo, z czego chyba wszystkie lepsze od rynku w Świdnicy. Googlujesz po kolei i czytasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DosAkos: Zamek Książ - wejście ścieżką Hochbergów, żeby zerknąć na Stary Książ. Kłodzko, Międzygórze i wodospad Wilczki. Lubisz uzdrowiska? To Kudowa Zdrój, Polanica, Duszniki z młynem papierniczym. Jeśli będziesz w Świeradowie Zdroju, to niedaleko zamek Czocha. Ja jestem maniakiem uzdrowisk więc polecam je hurtowo, obczaj sobie na Google czy Ci się podobają takie klimaty. Jak nie planujecie gór to nie będę polecać Szklarskiej czy Karpacza, bo to co najlepsze w
  • Odpowiedz