Wpis z mikrobloga

Czemu nie mogę zainstalować przeglądarki edge?
Ściągam plik .deb i taki komunikat "Instalacje pliku nie powiodła się; nieobsługiwane".

od 15 minut latam po google i nic nie mogę znależć.

robiłem: apt update i apt upgrade i nic.

"Zainstaluj linuxa, darmowy i wystarczający do użytku domowego" mówili ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#linux #ubuntu
deeuss - Czemu nie mogę zainstalować przeglądarki edge?
Ściągam plik .deb i taki kom...

źródło: comment_16425326023K8XMNVMSddjZcazDVvKWK.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@deeuss:

1. Ctrl+Alt+T
2. sudo apt install gdebi synaptic
3. sudo apt install /scezka/paczka.deb
4. lub sudo apt install paczka
5. lub sudo dpkg -i /scezka/paczka.deb
6. lub sudo gdebi /scezka/paczka.deb
7. lub sudo synaptic i szukaj czego potrzebujesz
8. lub dodaj repo MS
9. Google przyjacielem twym, nie zostaje się chackierem, ani po 4 godzinach, ani po 2 tygodniach.

10. apt list pycharm*
11. sudo apt install paczka
12. https://snapcraft.io/search?q=pycharm
  • Odpowiedz
@walenty-merkel: Właśnie brałem prysznic. Dzięki za radę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ot cały problem, że trzeba wpisać milion komend (podczas, gdy w normalnym distro wystarczy jedna i ewentualnie potwierdzenie), a i tak potem nie ma gwarancji, że przy aktualizacji wersji Ubuntu się nie zesra jakaś zależność.
Standardowo posrane PPA, którym opiekun paczki zajmuje się max 2 wersje Ubuntu i potem jest gówno. Później zaczyna się łatanie snap
  • Odpowiedz
że trzeba wpisać milion komend


@grappas: NIE. TO JEDNA KOMENDA INSTALUJE MILION PROGRAMÓW. Repo, paczka, synaptic, snap, flat, apt, dpkg, gdebi to jedne z możliwości. Nie wspomniałem o prostym rozpakowaniu gdziekolwiek, appimage, pip, cargo, npm...

  • Odpowiedz
@walenty-merkel:

linuks NIE JEST DLA CIEBIE.

Ty dalej nie rozumiesz clu problemu. Taki syndrom początkującego wojującego linuksiarza. Taki trochę wstyd i powód dla którego ludzie nie chcą używać Linuksa, bo nie chcą się z takimi ludźmi identyfikować.
xDDD
  • Odpowiedz