Wpis z mikrobloga

#xboxseriesx #ps5 #gry

Jako posiadacz GP jestem szczęśliwy, że teraz CODy i Diablo będą za darmo, ale jako gracz ta decyzja mnie martwi. Taka akumulacja studiów przez microsoft to już prawie monopol.

Mam wrażenie, że wszystko idzie w kierunku "apple". W sensie masz 3 kolosów - sony, nintendo oraz m$ i prawdopodobnie to producenci konsol będą robili najlepsze gry AAA. Niezależne studia to jakieś indyki albo gry AA. Martwi mnie ten stan.

Sprzedaż xboxów i GP musi być naprawdę niezła skoro góra pozwoliła spencerowi sypnąć 70 mld dolarów na zakup activizion-blizzard.

M$ naprawdę chce być netfliksem do gier. Za jakiś czas ich usługa będzie zwyczajnie bezkonkurencyjna. I nie jest to dobra wiadomość.
  • 7
  • Odpowiedz
@LateNever: Jest jeszcze trochę innych wydawców AAA np Ubisoft, Capcom, EA, Take Two, Square Enix, czy Tencent. Ale patrząc na tempo w jakim M$ poszerza swoje portfolio wydawnicze to cholera wie, czy za chwile nie kupi sobie takiego EA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako posiadacza tak PS5, jak i XSX rozbudowa oferty GP mnie bardzo cieszy, ale jeśli Sony nie będzie miało na to mocnej odpowiedzi, to
  • Odpowiedz
@hippomasaz: sony na pewno w jakiś sposób zareaguje czyt będzie również kupować kolejne studia.

Ja się boję tego, że będzie jak z nintendo - kupujesz konsolę nintendo dla gier nintendo a reszta to dodatek. Z Sony niby jest podobnie, ale nie do końca.

Nie chcę żyć w przyszłości gdzie masz 3 producentów gier; sony, microsoft i nintendo i nic więcej (mówię o AAA).
  • Odpowiedz
@Andrut_japko: I włącza mi się typowe myślenie typu poczekam aż będzie w GP xD Kupiłem ostatnio disco elysium ale wpadł ME:LE do GP i przy grze spędziłem nie wiem z 3h bo rzuciłem się na ME. Teraz wpadło spelunky które też chciałem kiedyś ograć a później wpadają hitmany które też chciałem ograć xD
  • Odpowiedz