Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #kwiaty #dracena #palma

Czy moja dracena będzie żyła? Siedziała w ciemnym pokoju i chyba nie odpowiadała jej ilość wody, właściwie miała okresy suszy i powodzi :/ Przez to zżółkła i jej liście się zeschły, co gorsza wierzchołki też się zeschly i je wyrwałam, nie wiem czy to była dobra decyzja i nie wbiłam gwoździa do trumny :/ Ktoś, coś? Warto ratować?
kurtyzany - #ogrodnictwo #kwiaty #dracena #palma 

Czy moja dracena będzie żyła? Si...

źródło: comment_1642322680f8GXL5abH594oGEzssiDp3.jpg

Pobierz
  • 9
@kurtyzany: W wierzchołku stożki wzrostu są, ale u Ciebie nie wyglądają na uszkodzone. Gdyby nawet to po ucięciu dracena wypuści nowe bokiem. Wystawienie jej na parapet, a tym bardziej na słońce, to nie jest rozwiązanie problemu i nie jest jego przyczyną. Dracenę podlewa się jak sukulenta i wybitnie dobrze radzi sobie w cieniu. Natomiast o ile jej nie umyłaś, to pokaż spód liści bo jak to przędziorek, to od pozbycia się
@kurtyzany: Najlepiej spodom liści, ale i tak widzę, że masz faktycznie przędziorka. Ona Ci nawet nie schła typowo jak zasuszona dracena (a ją i tak trudno zasuszyć). Nie wygląda też na przelaną. Umyj ją dokładnie z wodą z płynem mycia naczyń. Potem oprysk mieszaniną ortusa z nissorun (producent sam taką zaleca).