Wpis z mikrobloga

Chcę kupić laptopa 13 - 14" do ok. 4000 zł. Wymagania mam małe - przeglądanie neta, oglądanie filmów i seriali na platformach VOD, nauka programowania (i5-10210U na ten moment wystarcza w zupełności), z gier to pewnie streaming z Game Passa + jakieś proste indyki i może Lost Ark Online w przyszłości.
Z laptopa raczej będę korzystać sporadycznie, pewnie kilka razy w tygodniu. Myślę, że max 10 h tygodniowo. Proporcje ekranu raczej są mi obojętne. Fajnie, gdyby mikrofon był na tyle spoko, żeby się dało korzystać z discorda. Z takich dodatkowych funkcji, to chciałbym, żeby laptop konwertował się do formy tabletu, ale nie jest to konieczne.
Jeśli chodzi o podzespoły, to już wyżej napisałem - i5-10210U mi wystarczał, jedynie potrzebuję 16 GB RAM. Wielkość dysku obojętna, 256 GB raczej wystarczy. System operacyjny obojętny, chociaż tylko na Windowsie mógłbym korzystać z Game Passa.
Laptop głównie do noszenia, bardzo rzadko będę z niego korzystał przy biurku. Ma on zastąpić iPada.
Zastanawiam się nad:
- ASUS Vivobook Pro 14" (K3400PA-KM026T) - pojawia się po 3700 - 3800 zł
- ASUS ZenBook Flip 13" - 3600 - 4300 zł w zależności od konfiguracji
- Acer Swift 3 z i5-1135G7 - 3000 - 3500 zł (jeszcze miesiąc/dwa temu pojawiał się w okolicach 3000 zł, teraz raczej poniżej 3500 zł nie schodzi)
- Macbook Air - 4200 - 4300 zł. Co prawda ma 8GB RAM, ale daje radę. Tylko tutaj już raczej wszystkie gry odpadają, nawet indyki, co w sumie nie jest dużym problemem.

Coś jeszcze polecacie?

#laptopy #pustulkowelaptopy
  • 9
@jmuhha: serio xCloud działa? W sumie nie czytałem dużo o tym, jedynie widziałem, że usługa jest dostępna na Windowsie i Androidzie. Z góry założyłem, że na sprzętach Apple nie da się z tego korzystać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Huawei Matebook spoko, macałem go w sklepie. Na pierwszy rzut oka jakoś się nie różnił wykonaniem od Macbooków. W domu wyczytałem, że chłodzenie mają słabe, a co najgorsze, to
@Frexor: to musiales trafic na jakis felerny egzemplarz, glosniki w maku to topowa półka

Matebooki na AMD nie sądzę, żeby się bardzo grzały, miał niebieski i śmigał aż miło. No i fakt, one są podobne do macbooków, pod względem wykonania są nieco gorsze, ale plusem jest to, że są na...windowsie.

Tak czy siak, te matebooki to topowa półka, warto szukać coś z AMD.
@jmuhha: szkoda tylko, że te Ryzeny 4 generacji mają już dwa lata i ogarniają tylko HDMI 1.4. Moje monitory i telewizor jednak potrzebują HDMI 2.0/2.1.
Spokojnie, nie zraziłem się do Macbooków przez trzeszczący głośnik. Chociaż uważam, że nie wyróżniają się jakoś znacząco na tle konkurencji.
@emerjot: Jeśli cena jest spoko, to może być i HDMI 1.4. po prostu Matebook przy standardowej u cenie jest na tyle drogi, że przez jego minusy bym się na niego nie zdecydował. Teraz ponad 4000 zł kosztuje, ale jak będzie w promocji bliżej 3000 zł, to już będzie kusząca oferta. Wszytko jest kwestią ceny ( ͡° ʖ̯ ͡°)