Wpis z mikrobloga

Bajdurzenie nitrozyniaka z wardęgą wystarczyło aby ludzie uznali temat serwerów metina 2 jako w pełni legalny, a już w pierwszych minutach nitro przyznaje, że pliki serwerowe wyciekły, czytaj serwery twórców zostały shackowane, a pliki źródłowe serwerów wykradzione. Korzysta ze skradzionych plików gry, zarabia na tym niemałe pieniądze, okrada w ten sposób twórców, a druid nie widzi w tym żadnego problemu i to jest największy problem. Czy tak jak w przypadku loga Wersow kontaktował się z wydawcą gry, czy serwery są legalne, czy nie? No proste, że nie bo to jego przyszły rywal w Fame MMA. Jak to powiedział druid "Według jego to jest legit", szkoda że twórcy tak już nie uważają.

Tłumaczenia nitrozyniaka są do dupy. Tak samo można powiedzieć zrobiła Wersow, wzięła logo z internetu, twórca miał gdzieś Polskę i nie był tutaj popularny, a dzięki Wersow ludzie w Polsce go poznali. A jej widzowie wiedzą, że logo jest z internetu i to akceptują kupując jej produkty. Fajne wytłumaczenie nie? XD Taki sam poziom, a oboje są złodziejami.

Nie interesuje mnie, że gierka dawno by upadła, a nitro na białym koniu ratuje świat metina 2. Skoro wydawca ma w dupie promocji gry w Europie, to można go okradać? Skoro w Polsce nie mamy TacoBell, to można zrobić, #!$%@?ć całe logo, design, produkty i sprzedawać jako swoje?

Więc tak, oficjalny komuniakt właścicieli praw do gry:

Gameforge regularnie egzekwuje swoje prawa do usuwania treści z serwisu YouTube, które zostały użyte bez naszej zgody. Prywatne serwery zawsze były i zawsze pozostaną nielegalnymi kopiami naszych, chronionych prawami autorskimi, treści i nie tolerujemy ich reklamowania. Byliśmy dość tolerancyjni i cierpliwi przez jakiś czas, i tylko wysyłaliśmy ostrzeżenia o naruszenia praw autorskich myśląc, że to wystarczy. Niestety nie uzyskaliśmy pożądanych rezultatów, więc teraz podejmujemy dalsze środki.


Takie serwery są zamykane przez właścicieli praw a "twórcy" nielegalnych serwerów karani:

GameForge, czyli europejski wydawca gry, zamknął Rubinum – jeden z największych i najpopularniejszych (anglojęzycznych) prywatnych serwerów M2 na rynku. Dodatkowo twórcy Rubinum zostaną ukarani „wysokimi grzywnami” (nieoficjalnie mówi się nawet o 30-100 tys. euro), a cała sprawa trafi do sądu. Rubinum istniał od 2015 roku i posiadał ogromną bazę użytkowników (~900,000 utworzonych postaci). Codziennie przez serwer(y) przewijały się dziesiątki tysięcy osób. Również Polaków. Na naszym Allegro wciąż można znaleźć oferty sprzedazy postaci, przedmiotów lub golda z tego serwera.


#wardega #friz
  • 20
@xRyjek: Tylko różnica między logiem a plikami gry jest to, że logo stworzył jeden ziomek a za pliki gier odpowiada korporacja, więc jakby bardzo chcieli to by chyba pozwali właścicieli prywatnych serwerów.
@kamcios1: kradzież to kradzież. Czyli okradanie przez nitra wydawców gry jest spoko, bo nie zgasili tego? :D Ziomek od logo jakby bardzo chciał, też sam by znalazł kradzione logo, ustalił dane sprawcy, zabezpieczył notarialnie wszystko i zgłosił sprawę do sądu, nie? :) Wardęga wcale nie zrobił tutaj całej roboty.

Uruchamianie serwera na 3-4 miesiące po czym zamykanie go i zacieranie śladów nie pomaga w zlokalizowaniu go. Tak samo stawianiu plików na
@kamcios1: oczywiście tak jest. Mi najbardziej przeszkadza hipokryzja druida. W dupie mam, to że nitro trzepie z tego duże pieniądze, nie zaglądam ludziom do portfela, jego moralność czy robi to uczciwie. Natomiast gdy chodziło o logo, to sam z pianą w pysku "biegał" do twórcy donosząc. Gdy chodzi o pliki serwerowe, nawet nie skontaktował się z wydawcą, tylko wyjaśnienia nitra mu starczyły,że wszystko jest legit. Tak jakby uwierzył w wyjasnienia wersow,
@xRyjek: Tylko że różnica ze Ekipa z Weroniką na czele za chiny nie przyznali się do tego skradnięcia logo. + odpały Weroniki typu "Wardęga szkodzi ludziom" + inne wtopy. A tutaj mamy nie potwierdzoną nigdzie informacje bo po za wykopem nie mogę znaleźć o jakiś serwerach w metinie
Tylko że różnica ze Ekipa z Weroniką na czele za chiny nie przyznali się do tego skradnięcia logo


@DoktorWojna: co ty #!$%@? gościu, no to nieźle cie druid zmanipulował, oczywiście że wersow się przyznała, ba nawet przepraszała na godzinnym filmie oraz wielokrotnie później, to druid uznał że przeprosiny mu się nie podobają ( wymyślał jakieś absurdalne powody, łapał za każde słówka ) i ciągnął temat dalej bo widział w nim mega
wersow się przyznała


@Kroledyp: ale jednak wpierw udawali że problemu nie ma a dopiero kiedy Wardęga i kilka innych kanałów nagłośnili w mediach i zaczęło się dopytywanie w komentarzach o pewne kwestie dopiero odpowiedzieli.

ba nawet przepraszała na godzinnym filmie


My chyba obejrzeliśmy różne filmy bo w tym samym filmie jak sie nie myle tłumaczyła się tym że "nie wiedziała że tak nie może" i to mimo że jest na którymś
Gdzie tak powiedział?


@DoktorWojna: Na live, wielokrotnie

zamiast zapłacić temu autorowi logo należne to dalej negocjują już z pół roku


Negocjują prawnicy jednej i drugiej strony, tak mocno rozdmuchanej sprawy nie da się załatwić jednego dnia, na 100% tam została rzucona zaporowa kwota Francuzka strona chce skorzystać z okazji życia
Generalnie to #!$%@? takie głupoty aż żal tracić czas na odpisywanie
Prośba nie pisz już do mnie
@Kroledyp: > Na live, wielokrotnie

Ma pan szota?

tak mocno rozdmuchanej sprawy nie da się załatwić jednego dnia


Tak ale ciągnąc nie wiadomo jak długo też nie dobrze

na 100% tam została rzucona zaporowa kwota Francuzka


Pamiętaj oficjalnie to "rozmowy trwają" ale nie wiemy szczegółów więc może być różnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prośba nie pisz już do mnie


OK
Po prostu jestescie ludzmi bez wlasnego zycia wlasnych problemow a moim zdaniem powinniscie sie skupic na tym bo wiekszosc z was pracuje za <6k brutto i to jest prawdziwy problem, a nie pisanie rozprawek na wykopie bo ktos cos zrobil XD ze wam nie wstyd, kiedys jakis wykopek co udawal miliardera mi zarzucił ze na wykopie nie ma nieudaczników, niech sobie przeczyta ten wpis i jego odpowiedzi XD zła pula genetyczna, tfu
@xRyjek: Mimo, że jestem fanem Wardęgi to trzeba jednak podejść do sprawy obiektywnie i przyznać że w tym aspekcie druid trochę dał ciała. Dalej będę go oglądał bo robi dobrą robotę, jednak rysa na jego wizerunku pozostanie.