Wpis z mikrobloga

CHWALIPOST
Udało mi się zebrać całość (wydanych po polsku) podręczników do mojej kochanej 2 edycji Warhammera (ʘʘ) Nie wszystkie są w twardej oprawie, ale jednak kolekcja podręczników została uzupełniona. Zebranie kolekcji trochę kosztowało, jednak to było marzenie z gatunku tych do spełnienia. Mam również wszystko co do tej chwili wydano w naszym języku do 4ED, choć jakoś nie mogę się przełamać.
Lista posiadanych pozycji:
1. Podręcznik Główny,
2. Księga Zbawienia,
3. Księga Spaczenia,
4. Królestwo Magii,
5. Mroczni Władcy Nocy,
6. Bestiariusz Starego Świata,
7. Poradnik Staroświatowca,
8. Dzieci Rogatego Szczura,
9. Tysiąc Tronów,
10. Rycerze Graala,
11. Królestwa Renegatów,
12. Kraina Królowej Lodu,
13. Pokusa Arcylicza,
14. Baronia Przeklętych,
15. Karak Azgal,
16. Dziedzictwo Sigmara,
17. Groza w Talabheim,
18. Popioły Middenheim,
19. Wieże Altdorfu,
20. Kuźnie Nuln,
21. Splądrowane Krypty,
22. Zbrojownia Starego Świata,
23. Ekran + Almanach Mistrza Gry

Niestety sam od kilku lat nie gram, ekipa się rozsypała i pozostało mi zbieranie oraz czytanie podręczników do mojego ulubionego świata fantasy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sam byłem graczem przez wiele długich i pięknych lat. Mistrzowałem tylko parę razy i były to jednostrzałówki.

Jakiś czas temu wpadłem na - myślę ciekawy - pomysł poprowadzenia własnej kampanii online w 2 edycję Warhammera. Jako, że nie mam zbytnio doświadczenia w byciu MG chciałem zebrać czterech -mających małe doświadczenie lub jego brak- chętnych graczy do własnej ekipy (jak wiadomo "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Zarówno gracze, jak i MG mogliby nabyć trochę doświadczenia i przede wszystkim się dobrze bawić. Pomyślałem, że zrekrutuje gotowych na przygodę w Starym Świecie na Wykopie. Gralibyśmy online, na kamerkach i mikrofonach, ale nic by nie było rejestrowane - jedynie bym opisywał nasze sesje i w formie postu wrzucał na mirko. Na chwilę obecną to luźny pomysł, ale chyba jest całkiem ok, jednak jego realizacja musi poczekać do czasu gdy napiszę i obronię magisterkę (jestem w trakcie, myślę że uda się w czerwcu), ponieważ przez pracę, studia i "dorosłe życie" nie jestem w stanie wygospodarować więcej wolnego czasu.
Co myślicie o takim pomyśle ?



#warhammer #grybezpradu #gryfabularne #chwalesie #fantastyka #ksiazki
Thronstahl - CHWALIPOST
Udało mi się zebrać całość (wydanych po polsku) podręczników...

źródło: comment_1641991036ehiEF1jXV4iT8kdPsFZZYK.jpg

Pobierz
  • 37
@lort_fzhut I tak mam swoj - autorski - pomysł na kampanię ( ͡º ͜ʖ͡º) jakoś nie przepadam za prowadzeniem gotowców, choć to kopalnia pomysłów, które można dołączyć do sesji. Jedyne co chciałbym poprowadzić jako już bardziej doświadczony MG w przyszłości to przygoda "ciężka noc w gospodzie pod trzema piórami". Kozak. W sumie może to włączę, jako przerywnik w swojej kampanii.
@Thronstahl: to jest takie ściganie się
ale z samym sobą i swoim zbieractwem - tak to czuję u siebie :)

Ważniejszym jest grać niż zbierać (a mówi to człowiek do którego właśnie idzie Sun World - Edycja Kompletna mimo że poprzednich 3 kupionych podręczników nawet nie miałem czasu otworzyć)
@PiekielnaHerbata Zawsze byłem graczem, miałem 3 mistrzów z czego dwóch było naprawdę kapitalnych. Jeden stawiał na epickość, drugi bardziej na rozkminkę. Oj, cudnie było.

@brickstone W wilkołaka akurat nie grałem, ale od warhammera minęło z 5-6 lat i mam mocny plan wrócić w tym roku ( ͡º ͜ʖ͡º) tym razem w roli MG.