Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj Mireczek studiujący geodezję i kartografię na UTP (a nawet już teraz Politechnice) w Bydgoszczy i chciałby podzielić się wrażeniami? Jak to wygląda, czy jest to realizowane sensownie, czy może ma ktoś porównanie z innymi uczelniami?
#geodezja #studbaza
  • 7
@MedicoPeste: protip to jest nie bycie geodetą, a na uczelni usłyszysz od profesorów, że musisz #!$%@?ć za miskę ryżu po to, żeby za parę lat jak zrobisz uprawnienia, odłożysz trochę szmalu i pokradniesz ręczników z szatni będziesz mógł swoich pracowników traktować tak, jak pracodawcy traktują ciebie

nie żartuję, przytaczam prawdziwe słowa które usłyszałem kiedyś xD

wiadomo, jak cię to super jara to idź, ale wiedz że zaczniesz młodą dorosłość na levelu
@MedicoPeste: a jak cię jara GIS to chyba lepiej będzie iść od razu na jakieś bardziej GISowe studia typu geoinformatyka czy coś w tym rodzaju, przemyśl dobrze tę decyzję mówię ci, bo niejeden wykopek czy typek z geoforum się już w to władował a potem pluł sobie w brodę xD

to co mówi @garus92 to prawda też, z geodezji jest spory odpływ pracowników do IT, przykładem jestem też chociażby ja, rzuciłem
@Finsky ja żałuję że nie przebranzowilem się po studiach. Geodezja to syf. Nawet mam takie myśli czasami żeby jeszcze iść w IT, ale nie wiem od czego zacząć.... Bo chyba coraz na rynku IT jest trudniej ? Młodzi umieją dobrze angielski i jako 30 latek chyba będzie mi dużo trudniej. Wiem, że się da bo czytałem o takich, ale chyba trzeba mieć trochę szczęścia i trafić do dobrej firmy, żeby Cię chcieli
@WykopowyGeodeta: Jeżeli jesteś kumaty to dasz sobie radę, musisz sobie poświęcić przynajmniej rok-dwa na regularną naukę tego co ci się podoba najbardziej. Ja pracuję przy grach, także to jeszcze trochę inna bajka. Jeżeli czujesz #!$%@?ę u siebie to myślę, że nie ma sensu się kisić, tylko wywiedz się co mógłbyś ciekawego robić i co ci odpowiada, a potem zacznij się uczyć. No i miej otwartą głowę co do przeprowadzki.