Wpis z mikrobloga

Sprzedałem samochód, zgłosiłem zbycie online już ponad 30 dni temu, w aplikacji MObywatel dalej widnieje na moje dane, historiapojazdu.gov.pl nadal nie pokazuje zmiany właściciela.
Gdzie i jak mogę sprawdzić czy wszystko jest okej z moim zawiadomieniem o życiu żeby nie władować się na minę po upływie 60 dni od sprzedaży na zgłoszenie zbycia?
#govpl #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
@kolkohyt: a dostałeś ze starostwa czy innego urzędu gdzie składałeś potwierdzenie wyrejestrowania? I nie chodzi mi o UPO które jest z automatu ale pismo z konkretnego urzędu. Jak nie, to musisz się z nimi skontaktować. U mnie po wyrejestrowaniu pojazd zniknął praktycznie natychmiast.
  • Odpowiedz
  • 0
@pacmanxx: Jedyne co dostałem do potwierdzenie na maila ze moje zawiadomienie o zbyciu zostało podpisane profilem zaufanym i wysłane do urzędu.
Ja zgłaszałem zbycie, nie wyrejestrowanie pojazdu.
Może nowy właściciel nie zgłosił nabycia i dlatego tak jest? W każdym razie dziwne, spróbuje się dodzwonić w poniedziałek bo fizycznie nie dam rady się pojawić.
  • Odpowiedz
@kolkohyt: Tak, chodziło mi o zbycie :) to co dostałeś to upo czyli automat. Ja dostałem po paru dniach jeszcze na skrzynkę, że przyjęli dnia tego i tego i odnotowali w systemie.
  • Odpowiedz
@pacmanxx: Już wszystko jasne. samochód który sprzedałem miał jako współwłaściciela mojego ojca. Przy zbywaniu online odpowiadam na proste pytania których jak widać nie zrozumiałem XD
"czy pojazd jest zarejestrowany na Ciebie? Czy twoje dane są w dowodzie rejestracyjnym" więc zaznaczyłem tak. Jednak powinienem zaznaczyć nie i zaznaczyć opcję że działam za zgodą większości współwłaścicieli.
  • Odpowiedz