Wpis z mikrobloga

Ponawiam pytanie. W roku 2021 był na podatku liniowym. Aktualnie będę składał wniosek o indywidualną interpretację do KIS w sprawie ip box. Jak wiemy to trwa do kilku miesięcy. No i co zrobić w tej sytuacji? Przechodzić na ryczałt 12% i następnie o zwrot jak wszystko dobrze pójdzie? Co wtedy z kosztami uzyskania przychodu np. jakiś leasing? Decyzję muszę podjąć przed pierwszą opłatą podatków w tym roku (czyli chyba w lutym za styczeń?) bo wtedy nie da się już zmienić formy opodatkowania.
#ipbox #doradcapodatkowy #doradcafinansowy #ksiegowosc #podatki
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@victordeleco2: ryzyk fizyk. Też tak mam.
Byle nie dostać negatywnej interpretacji. Ja dostałem narazie odmowę udzielenia odpowiedzi na interpretację. Raczej dalej będę celował w IPBox
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@victordeleco2: bo nie chciałem odpowiedzieć na zadane im pytanie. W ustawie jest że trzeba być psem żeby mieć ulgę. Więc napisałem że szczekam, aportuje, merdam.
ogonem i śpię w budzie. A oni się mnie pytają czy jestem psem. Ja im nie chciałem odpowiedzieć bo po to robię interpretacje żeby oni to stwierdzili i wtedy oni się wykręcili że definicji psa nie ma w prawie podatkowym że oni nie są biologiem i
  • Odpowiedz
tak, wiem. W moim przypadku da się to na 99.99% załatwić, kwestia czasu. Czekam na kolejne etapy


@zibizz1: a ze tak zapytam, co masz wpisane w umowie (implementacja nowych funkcji, czy cos takiego)? Bo ja musze moja zupdatowac i mysle co tam powinno sie znalezc.
  • Odpowiedz