Wpis z mikrobloga

Witam, czy może mi ktoś wytłumaczyć co Sundry Debit znaczy na moim wykazie bankowym? Mam leasing na samochód w Anglii i do tej pory płaciłem zawsze określoną kwotę (około 180 funtów) i nagle widzę na swoim wykazie £85 Sundry Debit oraz £170 Sundry Debit (dodatkowe opłaty). Oczywiście zadałem już to pytanie do działu finansowego, ale odpowiadają bardzo wolno, a ja staram się zrozumieć co to może być (i nie panikować). Dostałem tylko ogólnikowo odpowiedź - penalty. Nigdy nie spóźniłem się z płatnością (zresztą to Direct Debit, więc sami ściągają) - moje przypuszczenia - jakaś kara drogowa (za parkowanie, przekroczenie prędkości), ale czy takie coś może być ściągnięte przez leasing? Inna opcja - zmieniłem adres na który ma przychodzić korespondencja, może to jest dodatkowo płatne ... Czytam teraz dokładnie dokumenty, ale może ktoś da my jakąś wskazówkę.
#uk #leasing #samochod #oplata #bank
  • 7
Mam leasing na samochód w Anglii


@Davidvia0: Co masz na mysli "Mam leasing na samochód w Anglii" - czy to jest kontrakt typu PCP, HP, czy cos na firme?
Zanim dostane odpowiedz: PCP czy HP nigdy nie ma wplywu na Twoje przewinienia drogowe, samochod jest zarejestrowany na Twoje imie i nazwisko i - moim zdaniem - trop jest bledny.
P.S. Uzywam kontraktu typu PCP od 10 lat i szybko jezdze.