Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jez_Anaszpan: Wiem, czytałem o tym i staram się już zapobiegać, ale muszę czymś potraktować to co już wyrosło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Taurus85: Tylko że wodę utlenioną muszę podawać punktowo? Wiesz że dopiero się uczę tego wszystkiego i takie coś wydaje mi się trudne bo boję się że przesadzę i zaszkodzę wszystkiemu temu co żyje w akwarium :) Dlatego też łatwiejsze dla mnie wydało się w
@XNiemcu: zamiast carbo możesz kupić aldehyd glutarowy. W carbo masz ten aldehyd jako roztwór 2,5%. Na allegro kupujesz roztwór 25%. Wychodzi kilkukrotnie taniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XNiemcu: jasne, i to powinno zadziałać, ale skoro tym bardziej wyjmiesz, to woda utleniona powinna być po prostu dużo tańszą opcją, a później to carbo lej bezpośrednio do zbiornika. A nawet łatwiej podawać wodę bo kupisz ją w tej buteleczce która ma dobrą do tego końcówkę do lania kroplami. A podawać ją w zbiorniku można zwykłą strzykawką
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Taurus85: Kamienie będę wyciągał a rośliny chciałem potraktować wewnątrz żebym nie musiał bawić się na nowo z sadzeniem. Skoro wodę utlenioną mogę lać również wewnątrz to spróbuję w ten sposób. Rozumiem że w rozsądnej dawce Carbo w żaden sposób nie powinno być szkodliwe?
@XNiemcu: jeśli chodzi o krasnale na roślinach, to lepiej na nich uzywać carbo, woda utleniona je spali w bezpośrednim kontakcie, a przeważnie i tak trzeba odcinać zarażone liście. Carbo nawet dawka x3 nie zaszkodzi, ale nie codziennie, tak co 2/3 dni