Wpis z mikrobloga

@Kokos pewnie chodzi o Keyforge tego samego twórcy, kupujesz gotowe talie, z których każda jest inna, niby kolekcjonerskiego aspektu nie ma, ale talie trafiają się lepsze i gorsze, więc jak chcesz mieć szanse na turniejach, to i tak swoje musisz wydać i żadne to równe szanse ¯_(ツ)_/¯
@Kokos: co do KeyForge'a:
FFG to nie organizacja charytatywna, a KeyForge to nie jest zbawca ludności planszówkowej.
Gra musi się jakoś sprzedawać, więc nie opłaca się, żeby wystarczyło kupić jedną talię i grać nią już zawsze. To apropos tonowania oczekiwań.
Na początku KF był kreowany jako lekarstwo na bolączki karcianek (głównie Magica), co dodatkowo było wspierane tym, że stworzył go Garfield. Tym niemniej KF jest grą prostszą i dostępniejszą, ale przez
@win0: Brzmi ciekawie - jutro poczytam więcej.
Bo widzę na alledrogo talie po 8,50 za sztukę.
I tu pytanie - czy muszę kupować każdą inną, czy jeśli kupię 2 takie same, to one i tak z założenia będą się składały z innych elementów?

Chcę kupić do domu i grać na początek z pasożytami - 12 i 14 lat. Bo w magica raz, że zasad sporo, a dwa, że angielski nie do
@smiech2: możesz dowolnie łączyć talie - każdy zestaw jest kompatybilny z każdym innym. W każdym zestawie jest kilkaset kart i żadne dwie talie nie będą takie same.
Na początek najlepiej zacząć od czerwonej (Zew Archontów), bo to pierwszy zestaw i ma najmniej zasad/znaczników. Ja radziłbym wziąć po dwie talie z każdego (razem 10 sztuk) i mieszać do woli, żeby zobaczyć co jest dobrze przeciw czemu.
@win0: Właśnie widziałem, że ktoś na OLX z Gdańska sprzedaje 7 talii za 40 zł. I po pudełkach patrząc, to są ze 3-4 takie same. Więc faktycznie w środku muszą być różne rzeczy. Poczytam, popatrzę, może się moi dwaj zdecydują z ojcem pograć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smiech2: jak jesteś z okolic Gdańska, to mamy tu silną grupę, turnieje co tydzień - możesz wpaść i zobaczyć jak wygląda gra, przed zakupami.
@win0: Paaaanie. Najbliższe 2 weekendy mam oblężone, bo świąteczne spotkania ze znajomymi mamy. Więc najwyżej zaryzykuję ~40PLN na allegro na smarcie i się zobaczy.
@win0: 5 talii po 8,50 sztuka zamówione z alledrogo. I sobie dzisiaj oglądam filmik na YT z przykładową rozgrywką. I słucham, że znam skądś głos kolesia grającego górną talią. Sprawdziłem kto to i dobrze kojarzyłem - znajomy, który przed covidem prowadził u nas w szkole wieczory z grami :D A że mieszka w wiosce obok, to w razie czego zawsze będę mógł go próbować namówić na grę.
smiech2 - @win0: 5 talii po 8,50 sztuka zamówione z alledrogo. I sobie dzisiaj ogląda...
@smiech2: baw się dobrze. Gdybyś miał jakieś pytania co do zasad - wal śmiało na PW. A jak się spodoba, mogę Cię dorzucić do naszego, trójmiejskiego Discorda.