Wpis z mikrobloga

Czy podwyższenie wysokości mandatów to dobry pomysł na poprawę bezpieczeństwa, czy kolejny skok na kasę przez rządzących?
Jakie jest wasze zdanie z podziałem wg światopoglądu politycznego?

#neuropa #4konserwy #motoryzacja

Czy noworoczne zaostrzenie taryfikatora mandatów to dobry pomysł

  • TAK - neuropa 24.0% (156)
  • NIE - neuropa 16.7% (109)
  • NIE MAM ZADANIA -neuropa 4.0% (26)
  • TAK - konserwy 15.5% (101)
  • NIE - konserwy 19.0% (124)
  • NIE MAM ZDANIA - konserwy 1.7% (11)
  • sprawdzam wyniki 19.0% (124)

Oddanych głosów: 651

  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrzeKomentator: Jest to skok na kasę, osoby bojące się mandatu zwolnią spowalniając również innych więc faktycznie poprawi się bezpieczeństwo ale i tak nie zmienia to faktu że jest to skok na kasę.

  • Odpowiedz
@aarahon prawda, weszły nowe mandaty i #!$%@? ludzie nie potrafią jeździć, niezabudowany, prosta droga i debil jedzie 70, zamiast 90, w mieście to samo, zamiast 50, jadą 30 (°°
  • Odpowiedz
z nowymi mandatami ludziom #!$%@? i się boją jechać 90 na ograniczeniu 90


@Heady1991: ponieważ policja potrafi nadrabiać brak prędkości wadami wideorejestratorów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Heady1991: ciekawe co się stało z dotychczas funkcjonującym "jechałem minimalną 90". Swoją droga nie mogę się doczekać jakichś nowych odcinków drogówki i słuchania jak januszom pękają dupy jak się dowiedzą, że tam gdzie zawsze jeździ 140 jest ograniczenie do 70. :D
  • Odpowiedz
@PanWyrwiflak no problem w tym, że większość kierowców nawet nie patrzy na znaki, w tamtym roku na odcinkach, po których jeżdżę potrafili #!$%@?ć, jak po autostradzie, teraz to ja każdego wyprzedzam jadąc dozwolone 90km/h
@aarahon a to też na pewno będą robić
  • Odpowiedz
@Heady1991: To prawda ludzie nie znają przepisów. prosty przykład - obwodnica Tarnowskich gór ograniczenie do 90 poza kilkoma zwolnieniami do 70. koleś jedzie ponad 100 cały czas w pewnym miejscu jest odcinkowy pomiar prędkości i ten sam samochód zwalnia do 50. (°°
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Jeśli nie pomagają statystyki i apele, skok na pieniądze osób łamiących prawo zdaje się być ostatecznym rozwiązaniem. Kierowanie strachem o pieniądze nie jest zbyt ciekawą opcją, ale pozwoli ograniczyć liczbę nadużyć. Lepsze byłoby obudzenie większej świadomości w społeczeństwie, ale wiadomo, jak to wygląda w praktyce - kultura jazdy nie powala, a takie zmiany byłyby zbyt powolne dla poczucia bezpieczeństwa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz