Wpis z mikrobloga

Czy przy zarobku ok 80-90k brutto rocznie warto składać wniosek o to nieodliczanie tej ulgi dla klasy średniej? To jest tak grube, że każdy ma swoją wersję, co z tym robić, a co drugi kalkulator ma inne informacje... W widełkach jestem ale nie wiem czy to robić. Interesuje mnie by mi nie zabierali kasy co miecha bo i tak zabierają gdzie indziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polskilad
  • 8
@szymek920: A wez mnie pan nie wkurzaj. Zrobilem se tabelke w excelu i wyszlo ze bede biedniejszy o ponad stowe mesiecznie (bez ulgi)

Po zastosowaniu ulgi juz inaczej. Nie wiem tylko od ktorego brutto sie ja liczy wiec opcje mam 3 w zaleznosci od ktorego policze:
1-wychodze na 0
2-wychodze na minus 35pln
3-wychodze na minus 55pln
(mimo ulgi)

Czekam az mi kobita z ksiegowosci odpowie czy i gdzie sie walnalem
@szymek920: Tym co mają złożony PIT-2 pracodawca odlicza 1/12 rocznej kwoty wolnej od podatku miesięcznie przez co wypłaca o 425 więcej wynagrodzenia. Ci co NIE mają złożonego PIT-2 będą mogli w rozliczeniu rocznym odzyskać 5100zł. Tylko u jednego pracodawcy na raz można mieć PIT-2.
@zibizz1: czyli to oznacza, ze jak nic nie zlozylem to pomniejszone bede mial wynagrodzenie o 425 pln/mies, a potem w rozliczeniu oddane 5100 pln? Jezeli zloze to mi dodadza to miesiecznie, a w rozliczeniu nic nie dostane?