Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Aa to widzę że nie ma sensu. Myślałem że będzie jakaś w miarę duża różnica (-10 do 15C) gdyż procesor siedzi w NZXT H1 razem z rtx 3080 i temp w czasie pracy to ok 75C do 80C
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rafalkosnozawszenapropsie: Jaka pasta, jak IHS jest lutowany? xD

@Bogdan_Boner: Nie wymieni chłodzenia, bo ta obudowa to taki pre-build z zasilaczem i 140mm aio. Wystarczy poszukać w internecie.

@maVaros: Jak dobrze kojarzę, to ta obudowa ma tylko jeden wentylator - ten na aio. Nie napisałeś jakie obciążenie masz na myśli. Domyślam się, że gierki; CPU z 100W plus GPU 300W więc podane temperatury są "normalne" w twoim przypadku. Zmień obudowę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pasta ta która była na AIO, wymiana chlodzenia nie wiele da (oglądałem testy). Na obudowie z tylu mam zamontowane dwie niskoprofilowe 140mm i planuje jeszcze wymienił oryginalny wentyl NZXT na Noctue (nie pamiętam modelu). Co do temperatur to przy gierkach nie przekracza 75 a w teście OCCT podchodzi pod 90 (pomyliłem się przedtem podając 75 do 80). Ogólnie nie jest źle, bo nie jest ani za głośno ani za gorąco ale jak
@maVaros: Jak wszystko jest ok, to nie włączaj HWiNFO tylko po prostu graj w gierki xD Też się ostatnio na tym złapałem, że zamiast cieszyć się grą, co chwilę zerkam w lewy górny róg na overlay ze statystykami... Wyłączyłem to w cholerę i w pompie mam czy jest 50 czy 80 stopni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maVaros: skalpowanie zalutowanego proca...

A miałem takie pomysły, u mnie pacjentem był 9900K. Przeżył i temperatury spadły ale dalej uważam że nie warto.

Primo primo - jeżeli nie będziesz używać go direct die (bez ihs) to absolutnie nie warto, zyskać możesz prawie nic a prawdopodobniej stracisz.
Primo secundo direct die daje spadek temperatur rzędu 10-20C ale jest mega upierdliwy w użytkowaniu. Przesunąłeś kompa na drugi koniec pokoju albo nie daj Borze
NZXT H1


@maVaros: a pcie riser wymieniony? czy to już nowsza partia z poprawionym riserem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
80 w stresie to całkiem spoko, jak nie chcesz kręcić tego to nie ma to zbytnio sensu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devcio: to już chyba ta poprawiona wersja.
Slyszalem ze ponoć się paliły czy coś
Kręcić go nie chce, myślałem raczej o undervoltingu, to też powinno parę stopni zrzucić
@maVaros: jak myślisz o undervoltingu to w ogóle nie ma sensu bo temp Ci i tak spadną przy mniejszym napięciu na procku, najlepiej byłoby inną budę posiadać i ew większego rada zamontować.
Nie tyle paliły co było duże ryzyko zwarcia 12V do masy, bo ktoś słabo zaprojektował płytkę tego risera, polecam cały materiał, ale TL;DW : przy montażu risera można było śrubką lekko uszkodzić PCB gdzie na jednej z warst w
Devcio - @maVaros: jak myślisz o undervoltingu to w ogóle nie ma sensu bo temp Ci i t...