Wpis z mikrobloga

Trochę ponad miesiąc temu kupiłem sobie Endera 5 plus, porobiłem w nim modyfikacje: nowy ekstruder (kończę go kalibrować) i głowicę, za jakiś czas będę montował nową dyszę. Tak się jednak stało, że zapotrzebowanie na moje wydruki trochę przekracza możliwości produkcyjne drukarki, a że niedługo uzbiera się z tej roboty pierwszy tysiąc złotych, to rozważam zakup kolejnego sprzętu, tylko że mniejszego.
Stąd pytanie: lepiej kupić endera 3 lub 3 pro i różnicę cenową względem wersji V2 spożytkować na tuning, czy po prostu kupić najnowszą wersję tegoż modelu? A może jest coś lepszego w tym budżecie? Nie potrzebuję dużego pola roboczego- jeśli bez problemów przekroczę 100 mm/s, to ten obszar może być mniejszy niż 20x20x20 cm. A może budowa drukarki z części dostępnych w internecie? Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za pomoc.
#druk3d #drukarki3d #majsterkowanie #ender3
  • 16
@nie-jestem-robotem ja na przykład drukuję łączniki do wentylatorów i elementy do koparek kryptowalut, mam zamiar drukować również stelaże, stojaki na monitory, laptopy i tablety. Zastosowań jest masa, ogranicza Cię Twoja wyobraźnia, a ender 3 jest na tyle tanią drukarką, że praktycznie każdy może ją sobie pozwolić. No i pamiętaj, że ten sprzęt relatywnie mało traci na wartości z tego co zauważyłem.
Mój sztandarowy produkt, kupiony w grudniu w ponad 700 egzemplarzach:
Pobierz Pysznypasztet - @nie-jestem-robotem ja na przykład drukuję łączniki do wentylatorów i...
źródło: comment_1641181479zztvPequXyAHLq9HelYwKg.jpg
@Pysznypasztet: ło, tyle tego drukujesz? Czym ciachasz modele? Curą?
Jakoś nie mam głowy do drukowania na zamówienie. A dla siebie mam spisanych kilka rzeczy, które chciałybym druknąć. Martwi mnie hałas, długość wydruku i pobór coraz droższego prądu. Masz osobne pomieszczenie dla drukarek?
@nie-jestem-robotem używam creality slicera, ale zamierzam się przestawić na curę, jest dużo lepsza, bo lepiej optymalizuje wydruki.

Jeśli potrzebujesz wydruków, to mogę pomóc- jestem dosyć tani ;)

Jeśli chodzi o prąd i hałas, to wszystko zależy od tego, ile drukujesz. U mnie, drukarka lata minimum 8 godzin dziennie, po odliczeniu prowizji allegro, kosztu plastiku itd zarobiła koło 500 złotych, nie mam jednak pojęcia ile wyjdzie za prąd (na pewno do tego biznesu
@Pysznypasztet: chcę się pobawić i sam coś wymodelować np w Blenderze, pociąć i wydrukować.
No 300W przez dobę to już zauważalny pobór, prawie jak koparka krypto :)
Kupię, gdy moja lista życzeń zrobi się odpowiednio długa. Na razie to jakieś ozdoby do akwarium w stylu starożytnych posągów, czy podstawki pod kulki kamienne, które zbieram. Nic wartościowego.
Ogólnie to ciekawe hobby i na pewno godne poświęcenia czasu