Wpis z mikrobloga

@staryalkus: niby tak, zwłaszcza zimą. Niektórzy (w tym ja) dodają też do benzyny raz na jakiś czas STP formuła do LPG oraz taki wynalazek który na niektórych stacjach mają clean4LPG (to się bezpośrednio do zbiornika gazu dodaje przy tankowaniu) ale jak masz gruza, jak ja, to nie warto tego za często robić i sobie kosztów nakręcać. Mnie po 160k i 19 latach i tak spotkała uszczelka pod głowicą i mechanik przy
@modzelem: aż sprawdziłem i przy okazji dowiedziałem się że nawet pracując na gazie auto z instalacją 4 generacji może nadal spalać minimalną ilość benzyny.

Nieustanny rozwój technologii związanych z układami zasilania umożliwia w obecnych czasach zamontowanie wydajnej i bezpiecznej instalacji LPG niemal w każdym pojeździe. Warto jednak przy tym pamiętać, że nawet podczas jazdy na gazie silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny wciąż powinien spalać minimalne ilości benzyny (systemy IV generacji). Jest
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@europa: "Uszczelka pod głowicą była robiona w zeszłym roku (wszyscy chcieli 3-3,5 mechanik złota rączka ogarnął za 1k)."

1k za wszystko? Przecież samo zdjecie glowicy wszedzie to koszt kolo 400-500zl, do tego i tak olej i płyn chłodniczy (100 i 30), do tego planowanie głowicy (400zl), nowa uszczelka (80-100), więc robił za darmo i jeszcze dopłacil do tej roboty? Xd
do tego planowanie głowicy (400zl)


@kavior: Samo planowanie to będzie ze 100zł (przynajmniej na moim terenie). 400zł to pewnie z jakimiś sprawdzeniami szczelności, wymianą uszczelniaczy i czyszczeniem zaworów.

@staryalkus: Najbardziej szkodzi wtryskiwaczom brak benzyny, gdy poleżą kilka lat wymontowane gdzieś na półce. Wtedy po zamontowaniu trzeba je okładać trzonkiem śrubokręta aby zaczęły pracować. Zresztą wystarczy spojrzeć na ceny wtryskiwaczy do pośredniego wtrysku, chodzą po 100zł za komplet 4 sztuk. Jedynie
więc robił za darmo i jeszcze dopłacil do tej roboty? Xd


@kavior: nie, tak jak napisał @biskup2k: samo planowanie to będzie ze 100zł. To pozostali cwaniacy cię naciągają. Zrobił za 1k, głowica była planowana. Doszły jeszcze dodatkowe koszty bo poza uszczelką jeszcze tam parę innych rzeczy ogarnął ale jak się z nim rozliczałem to mówił że sam silnik zamknął się w tysiaku.
@staryalkus jak masz gówniane wtryski to wymienisz cała listwe za 400zl, jak masz dobre wtryski to się je regeneruje, nie ma co się palowac i marnowac benzyny.
@kavior: ja w tamtym roku robiłem u mechanika lokalnego UPG w Fabii i 1.4 mpi. Za wszystko zapłaciłem 1050 zł i w tym byla uszczelka, planowanie, rozrząd i wszystkie płyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)