Wpis z mikrobloga

#fotografiaproduktowa #fotografia

chcę robić zdjęcia dodatków do domu (mój produkt) do mojego sklepu internetowego samemu.

mam stary aparat Sony A350 z kitowym obiektywem - chcę wykorzystać światło dzienne dla naturalnego efektu, ale mam też dużo lamp (światło stałe, 2x 1000 LED + 1x 2000 LED + softboxy, octy itp)

Lepiej kupić zupełnie nowy aparat (np Nikon lub Canon) + obiektyw np 50mm, f/1.8, czy próbować wyłuskać coś z tego aparatu Sony i kupić sam obiektyw do niego? Nie będzie mnie w pewnym momencie ograniczał?

Lepiej kupić:

  • Nowy aparat + obiektyw 8.3% (1)
  • Sam obiektyw do starego aparatu 91.7% (11)

Oddanych głosów: 12

  • 9
  • Odpowiedz
czy próbować wyłuskać coś z tego aparatu Sony

A co z nim nie tak, że chcesz "łuskać"?
Zwłaszcza w produktówce to przede wszystkim światło robi zdjęcia, z pewnymi ograniczeniami można je spokojnie cyknąć i telefonem. Zamiast kombinować z trudnym w użyciu światłem dziennym, przejrzyj lampy, potestuj i ewentualnie dokup brakujące bajery.
@harry_krishna:
  • Odpowiedz
@harry_krishna ja bym osobiście zmienił system bo sony już praktycznej martwy jest. Wszedł bym w jakiegoś Soniaka A7 np i jakiś obiektyw makro? Zależy jakiej wielkości są te dodatki i jakis standard zoom typu 24,28-70? Bo lepiej mieć zmiennoogniskowy niż stałe i manewrować statywem.
  • Odpowiedz
@harry_krishna: Zależy jaka kasa, w produktowej raczej nie skorzystasz z f1.4, to można się zadowolić 1.8 tańszym. Chyba, że wyjdzie na to samo finansowo, to można 1.4
  • Odpowiedz
@harry_krishna: jesli tych zdjec nie drukujesz w olbrzymich rozmiarach, tylko wrzucasz do internetu na strone, to praktycznie kazdy aparat sie nada. Nawet taki sprzed 10 lat. Wylaczasz wszystkie tryby auto, ustawiasz najnizsze mozliwe ISO, dajesz dobry obiektyw wolny w miare mozliwosci od znieksztalcen i wlasciwie oswietlasz i masz zdjecie cud miod.
Na pierwszym miejscu jest swiatlo z lamp, bo to ono bedzie decydowac o wygladzie, na drugim obiektyw, bo chodzi o
  • Odpowiedz