Wpis z mikrobloga

#muzyka #metal #heavymetal #ironmaiden #toszeroncounts
06/213 i jednocześnie TOP 20
"The Wicker Man" (Dickinson, Smith, Harris) z płyty "Brave New World", 2000

Zdawałoby się dość prosty utwór a aż trzech autorów. TOP 20 z jednego prozaicznego i zarazem bardzo istotnego powodu: zapoczątkował moją przygodę z zespołem. Graliśmy sobie godzinami w 2000 z dobrym wówczas kumplem w Speedway Manager i pewnego razu poleciało w jakimś radio z komentarzem typu "hurra, Iron Maiden wydali nowy singiel znów z Brucem". Nic mi to wtedy nie mówiło ale że utwór zacny i elementy solo Adriana dążące do nieskończonej zayebistości, to postanowiłem się zainteresować najpierw "BNW", potem kolejnymi i dopiero jakiś czas później poprzednimi. Jako wielkiego fanboya Metalliki IM nie ugryzł mnie na początku wystarczająco dobrze żebym od razu zaczął doktorat z tego zespołu, natomiast co się odwlecze to nie uciecze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tytuł bankowo pochodzi od tytułu filmu z 1970 roku i na nic komentarze Bruce'a, że "teksty są wieloznaczne i nie należy do nich podchodzić śmiertelnie poważnie".

Na koniec, TWM otwiera zdaje się jeden z ulubionych albumów IM na mirko, pewnie ze względu na fakt odbudowy zespołu, bo w mojej osobistej skali TOP 5 jest jeszcze w miarę sprawiedliwy ale wyżej już niekoniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wersja z mojego ulubionego koncertu w Chile:
Toszeron - #muzyka #metal #heavymetal #ironmaiden #toszeroncounts
06/213 i jednocześ...