Wpis z mikrobloga

Posiadam ofertę na internet bez limitu (prędkość do 200mb/s) w T-mobile. Przed chwilą konsultantka poinformowała mnie następująco: "...Jeśli na nadajniku zauważamy możliwość przeciążenia sieci spowodowane ilością osób zalogowanych do tej samej stacji bazowej, to aby zoptymalizować ogólną jakość usługi dla wszystkich Abonentów, ograniczamy przesyłanie danych na numerach z wysokim transferem aby zapobiec przekroczeniu pojemności danego łącza. Pogorszenia poziomu świadczenia usług, które Pan odczuwa nie naruszają postanowień Umowy ani przepisów prawa, które wprost takie praktyki przewidują (Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych §4, pkt. 8 i 9). Ograniczenia schodzą automatycznie wraz z początkiem nowego cyklu bilingowego, gdyż licznik wykorzystanych danych jest zerowany. Nie ma możliwości wcześniejszego wyzerowania licznika danych". To jak to jest ku*wa internet bez limitu. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Czy Plus kiedyś za podobne numery nie otrzymał kart?

#tmobile
  • 6
@Witson: Jedyna informacja wprost w umowie to informacja o prędkości maksymalnej 200mb/s. Bardzo interesuje mnie słowa "Ograniczenia schodzą automatycznie wraz z początkiem nowego cyklu bilingowego, gdyż licznik wykorzystanych danych jest zerowany. Nie ma możliwości wcześniejszego wyzerowania licznika danych" - wprost wskazują na to, że w zależności od ilości wykorzystanych danych nakładany jest limit. Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych §4, pkt. 8 i 9 nie mają żadnych opisów konkretnie wskazujących sytuacje w której
@tanderowsky: musi naprawde duzo osob korzystac z btsa skoro nawet 247GB ich boli, z magenta biznes do 20Mb/s korzystam okolo 6 miesiecy i srednie zuzycie mialem 600GB/msc, zadazalo sie po 1TB w miesiacu i nie mialem zadnych telefonow, teraz na ostatniej fakturze mialem 2.5TB (1TB to upload byl) przy przedluzaniu umowy na numery dla osob prywatnych tylko osoba na infolinii powiedziala cos typu "a z internetu korzystacie ze hohoho, zadna firma
@tanderowsky: Sam właśnie zamówiłem te internety nolimit od nich, ale wersję domową, bo tańsza niż biznes.Czytałem RŚUT i tam jest, że mogą ograniczyć neta do 16kb/s na dowlony okres abonentowi jeśli pojawią się *przesłanki naruszenia bezpieczeństwa bla bla. Straszne gówno. Z czyjej oferty skorzystać? Czy męczyć się na neozdradzie 13Mbit/s? Eh... Co z tym zrobisz? Czy możesz rozwiązać umowę bez konieczności płacenia kar?