Wpis z mikrobloga

http://www.youtube.com/watch?v=4GaQSd7D3WI&feature=related

Wpisałem sobie z ciekawości Lunik 9, żeby zobaczyć czy są jakieś nowe filmy i widzę, że ostatnio mieli jakąś aferę z odłączeniem wody i jest sporo nowych reportaży.

Mówi ktoś po słowacku? Zrozumiałem tylko, że na Luniku mają nawet internet i że słowaccy cyganie są na wyższym poziomie niż nasi, bo chcą pracy, a nie pomocy społecznej i nawet mają profesje, o których temu gościowi się nie śniło.

BTW Czy oni butelki wyrzucają po prostu przez okno, a potem się żalą, że mają wysypisko pod blokiem?

#cyganie #lunik
Orteus - http://www.youtube.com/watch?v=4GaQSd7D3WI&feature=related

Wpisałem sobie z...

źródło: comment_Gplbt3BNaT9KNy2s3eL3LNP8H9zTJecm.jpg

Pobierz
  • 13
@Orteus:

Zrozumiałem tylko, że na Luniku mają nawet internet i że słowaccy cyganie są na wyższym poziomie niż nasi, bo chcą pracy, a nie pomocy społecznej i nawet mają profesje, o których temu gościowi się nie śniło.


Dla większości wykopowiczów i tak wszyscy pozostaną na jednym - zerowym poziomie. Dlatego jest tu wobec cyganów rasizm, a nie rzeczowa krytyka.
@greenape: Z drugiej strony ostro pracują na swoją opinię. Widząc ten cały Lunik i to jak wygląda, ciężko mieć o nich dobre zdanie. Te tony śmieci i dewastacje nie wzięły się z biedy.
@Orteus: Skala mniejsza ale to działa na tej samej zasadzie. Różnica jeszcze polega na tym, że u nas są na tyle pracowici, że wynoszą te śmieci pod budynek, a nie wyrzucają przez okno.

Poza tym ważne jest zainteresowanie różnych organów miejskich czy państwowych. Gdyby nikt się nie czepiał i nie wystawiał mandatów, a właściciel terenu nie dostawałby nakazu wywozu, to jak sądzisz, nie rozrosłoby się to do poziomu znanego z Lunik
@Baron_Al_von_PuciPusia: No jasne, że to zależy od wychowania, a nie pochodzenia. Z tym, że u nas nawet ktoś wychowany przez patologiczną rodzinę, czuje na sobie presję społeczeństwa już od najmłodszych lat, widzi że inni ludzie żyją inaczej i przez to ma duże szanse wyjść na ludzi. U nich ta kultura, a raczej jej brak, przeważnie przechodzi z pokolenia na pokolenie, bo żyją w hermetycznym środowisku. A zapewnianie coraz lepszych warunków do