Wpis z mikrobloga

@byczys:
nic chorego, normalna sprawa
pewnie się okaże, że nie wpisali w opis oferty co się dzieje przy większych zamówieniach i ktoś będzie się z Tobą kontaktować w sprawie ustalenia sposobu dostawy
  • Odpowiedz
@pilot1123: 275 kilo? W sumie nie wiem. Mi odważniki 150kg (robię sobie mini siłownię w domu) przyszły zwykłym kurierem, przy czym zwyczajnie umówiliśmy się, że podjadę autem pod jego auto aby chłop tego nosić nie musiał.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: ¯\_(ツ)_/¯

Ciężar przedmiotów, które mogą być przenoszone przez jedną osobę jest ściśle określony. Stosownie do § 13 ust. 1 r.b.r.p.t. masa przedmiotów podnoszonych i przenoszonych samodzielnie przez pracownika nie może przekraczać 30 kg przy pracy stałej oraz 50 kg przy pracy dorywczej. Przedmioty cięższe niż 30 kg nie mogą być ręcznie przenoszone na wysokość powyżej 4 m lub na odległość przekraczającą 25 m.


źródło
https://www.prawo.pl/kadry/normy-dzwigania-dla-jednej-osoby-przy-recznych-pracach,187639.html
  • Odpowiedz
@pilot1123: No wiem, ale tamta moja dostawa było zapakowane tak, że każda paczka osobno nie przekraczała 50kg. Pewnie z tym węglem podobnie zrobią.

Tak czy siak, ani OP, ani moja dostawa ciężarków nie umywa się do historii z babką, która zamówiła cement z wniesieniem.
  • Odpowiedz