Wpis z mikrobloga

#zicom #tarnow #popc
cześć.
u mnie na wsi (szynwałd) ogarniają wreszcie światłowody, mianowicie wykonuje to firma Zicom w ramach projektu POPC.
Miał ktoś do czynienia z tym projektem? obok mojego domu wykonali jakby główną linię ale pod dom już kabla nie podciągneli (od tej głównej linii mam jakoś 2 słupy energetyczne, które łączą 2 działki).
no i tu jeszcze najważniejsze, jak już Zicom wykona tą linię światłowodową to jestem jakoś zmuszony aby wybrać ich internet czy mogę wybrać jakąś Vectre, UPC czy coś innego?
no i jakich dostawców polecacie, którzy działają w okolicy (najlepiej dostępni też w Skrzyszowie, wtedy raczej pewne jest to, że w Szynwałdzie też będą)?
  • 5
  • Odpowiedz
@RobiS: To jest robione z projektu "Sieć szerokopasmowa dla regionu tarnowskiego A" I docelowo będzie tam większa liczba operatorów do wyboru. Np. w Zalasowej to działa już od roku ponad i do wyboru było Zeto i Orange. Nie wiem jak teraz. Sam przyłącz dwa słupy, jakieś 100 metrów, to nie jest duży koszt. Ale oni te boczne przyłącza też doprojektowują i może doczekasz się za darmo przyłącza. Tutaj sobie możesz sprawdzić
  • Odpowiedz
@RobiS robią główne linie, a te przyłączeniowe bezpośrednio będą realizować jak już podpiszesz umowę. Wtedy napowietrzne linie bezpośrednio do Ciebie będą wykonane w ramach usługi i opłaty przyłączeniowej. W ramach projektu robią tylko główne sieci, a nie będą do każdego domu dociągać kabli jak ktoś nie będzie zainteresowany. Więc najpierw umowa potem przyłącz.
  • Odpowiedz