Wpis z mikrobloga

Mirasy, możecie znacie się na sprzęcie i doradzicie mi jakieś lepsze rozwiązanie. Mam dwa laptopy. Jeden służbowy. Drugi prywatny. Podczas pracy używam dwóch laptopów na raz, z prywatnego laptopa łączyłem się do służbowego, dzięki temu używałem tych samych peryferii (głośniki, słuchawki, mysz, klawiatura). Natomiast ze względów na security nie mogę korzystać z RDP i teraz pytanie - jak to rozgrać? Monitory wiem jak ogarnąć, po prostu będę zmieniał na poszczególnym monitorze source. Natomiast problem jest z peryferiami. Aktualnie korzystam z jednego DOCKa wpiętego do laptopa prywatnego, on daje wszystkie peryferia + audio + mic. Problem natomiast jest taki, że w pracy często potrzebuje mieć źródło dźwięku z obu urządzeń na raz (złączone) i też raz na słuchawkach, raz na głośnikach. Problem z peryferiami mam zamiar ograć KVMem, natomiast zostaje problem audio. Czy istnieje jakaś tania magia do zrobienia sumy audio lub jakiś panel, którym mógłbym sobie pstryczkami to przełączać? Ewentualnie czy macie jakieś inne pomysły rozwiązania problemu korzystania "bez przypału" z dwóch urządzeń na raz. Podsumowując mam dwa monitory, dwa laptopy, jedną mysz, klawiaturę, słuchawki i głośniki. Dziękuję za sugestię <3 #komputery #informatyka
  • 2
@handler: kiedyś było Synergy, darmowe podobne Mouse without borders. Logitech ma swoje rozwiązania jeżeli akurat używasz ich produktów. To rozwiązuje myszkę, klawiaturę, wspólny schowek i kopiowanie plików przez przeciąganie między ekranami. Audio może wyjście z jednego podpiąć pod line in drugiego i będziesz miał oba?