Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 439
Jestem z siebie dumny, bo wszystko oprócz gładzi i instalacji zrobiłem sam. Było czasami ciężko, bo uczyłem się wszystkiego od zera i brakowało trzeciej ręki, ale to był dobry czas - miałem poczucie celu i fajne zajęcie. Ktoś powiedział, że mam teraz nowy fach w ręku. Teraz (już fachowcy) układają panele i glazurę i niebawem będę się urządzać. #chwalesie
Jonn - Jestem z siebie dumny, bo wszystko oprócz gładzi i instalacji zrobiłem sam. By...

źródło: comment_1640421218uiwZ87A5vh9TiPINZYVfM4.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z czego masz dach? Jak dawałeś membrany to ściągałeś dach? Pytam bo kupiłem stary drewniany dom kryty blachą i też planuję ocieplić dach i zrobić coś z poddaszem i pojęcia nie mam jak to ugryźć…
  • Odpowiedz
@banczi: membranę wysoko paro przepuszczalną położyłem od środka. Do zgodne ze sztuką, gdy nie chcemy przekładać pokrycia dachowego. Trzeba tylko pamiętać, aby pomiędzy pokryciem, a membraną była szczelina wentylacyjna, a woda (jeśli już z jakiegoś powodu przedostanie się przez pokrycie) spływała po membranie na zewnątrz budynku. To fajna praca, którą można wykonać samemu wewnątrz budynku. Membranę warto podkleić na zakładkach.
  • Odpowiedz
@Cane: to duże poddasze, 160 m2 powierzchni całkowitej, sam dach ma 200 m2. Nie oszczędzałem też na jakości materiałów. Pomimo, iż większość prac wykonałem sam, koszt jego adaptacji wyniósł ok 200 tys. zł. Brakuje tylko umeblowania, w tym zabudowy kuchennej. Ogólnie mogę powiedzieć, że adaptacja poddasza na cele mieszkalne jest nieopłacalna (o ile to ma dla nas kluczowe znaczenie).
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: nie chcę ich ani malować, ani szlifować. Zaimpregnowane są. Podobają mi się takie surowe. Tylko oczyszczę je z gipsu i 100 letniego kurzu.
  • Odpowiedz
@eragonn14: kleszcze były luźne, nie spełniały swojego zadania podejrzewam że od jakichś 100 lat. Co do szczegółów to musiałbym zapytać architekta.
  • Odpowiedz