Wpis z mikrobloga

Mirki od #typografia - szukam bezszeryfowego fontu wektorowego (np. ttf) który można użyć w niskich stopniach. Charakter naukowo-techniczny, dużo danych na małej przestrzeni, trochę jak tabele. Obraz będzie wykonany fizycznie na przedmiotach, to NIE wyświetlacz fizyczny.

Bedę używał kilku rozmiarów, ale najmniejszy będzie generował znaki (tu konkretnie cyfry) o wysokości rzędu 1 mm przy rozdzielczości na poziomie 127ppi (dpi) - czyli "kropka/piksel" to wysokość/szerokość 0.2mm i wysokość całego znaku to 5 "pikseli". Ostatecznie mogę rozważać nieznaczne zwiększenie znaku, ale niewiele, na pewno nie więcej niż 2mm wysokości (czyli ~10 pikseli).

Jak się zapewne domyślacie najchętniej darmowy. Ewentualnie nie mam dużego problemu, by widząc czyjeś rozwiązanie (nawet jako tylko kilka istotnych znaków na zdjęciach) zrobić swój dopasowany do moich konkretnych potrzeb.

Wiem, że mogę iść w fonty czysto bitmapowe, ale wolę rozwiązanie uniwersalne.
Jakieś sugestie, przykłady czegoś, co powinienem zobaczyć?

  • 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bialy100k: sprawdź PT Sans. Dość czytelny przy wielkościach rzędu 4-5pt, czy przy wysokości x =1mm. Jeżeli jego x będzie wciąż za szerokie to można poszukać czegoś jeszcze węższego. Będę przy komputerze to sprawdzę inne możliwości
  • Odpowiedz