Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze widziałem, że w drugim odcinku całkowicie porzucili logikę w działaniach bohaterów, a dodatkowo okraszyli to zmianą logiki świata?
Po tym jak pokazali 15 nowych Wiedźminów no-name (z czego 3ch było czarnoskórych, nie widziałem żadnego Azjaty, Natywnego Amerykanina...) zdecydowali się na pokazanie Eskela jako tempaka który nie umiał rzucić Igni na miecz przez 6 godzin, a potem przyszedł do siedziby zarażony jakimś gównem, licząc że kamraci mu pomogą? No i spoko, mogliby tak zmienić wydarzenia jak bardzo chcą być na topie obecnych wydarzeń i pokazać kogoś zarażonego jako nieodpowiedzialnego, tylko czemu wtedy mimo jego rzekomej chęci uzyskania pomocy nie poprosił o nią nikogo i taił ropiejącą ranę?

No i dobra, zrobili gówno ale przynajmniej coś nowego i nie znałem wcześniej tekstu kultury gdzie postać którą znam jest w takiej sytuacji, chociaż coś! Zobaczę jak by się zachował Geralt - a on #!$%@? zabił kamrata zamiast odrąbać łapę która trzymałą Vesemira xD

Przecież sam został raniony w trakcie walki, więc nawet gdyby nie zależało mu na Eskelu (choć Geralt w sumie i tak litował się nad potworami ogólnie, poza tym pokazali że się z Eskelem lubią jak w książkach) to powinien chcieć go utrzymać przy życiu i spróbować czy można go jakoś odczynić... w końcu sam jest teraz prawdopodobnie na to chory! Szukanie rozwiązania byłoby naturalne, w końcu tak działa ten świat! To jest uniwersum gdzie zdarzenia mają powody, klątwy mają intencje! Widać poczynili duże zmiany gdzie dodali jakieś bezmyślne wirusy czy insze spaczenie. Piękna Słowiańska fantastyka porzucona na rzecz prymitywnej akcji która zatrudnia jednego z lubianych bohaterów w roli nieodpowiedzialnego idioty...

To wszystko przyćmiewa odciągający uwagę make-up, nielogiczny setting większości ujęć i raczej inspirowanie się książkami niż ich adaptacja. Straciłem cały hype i tak jak pierwszy sezon dało się oglądać traktując go jako serial a nie adaptację to tego nie dam rady za szybko skończyć. Tworzą nowe sytuacje dla Geralta a potem nie zachowują się nim tak jak on by to zrobił xD
#wiedzmin #netflix

Bernan - Czy ja dobrze widziałem, że w drugim odcinku całkowicie porzucili logikę w d...

źródło: comment_16398675691Ypu67l3jRKvXFNIlVty22.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Bernan: mogli zabić dowolnego wymyślonego wiedźmina, a zabili Eskela, czyli nie wymyślili dla niego nic ciekawszego nawet nie w tym, a w kolejnych sezonach.
  • Odpowiedz