Wpis z mikrobloga

Mam problem z zakupami na raty.
Każdy mój wniosek o zakup na raty jest odrzucany. Nie ważne czy to zakup za 1000 zł czy 5000 zł. Zarabiam na rękę 3500 z możliwością nadgodzin (realnie mógłbym około czwórki zarabiać).

Wykupiłem specjalnie raport w BIK. Mam status "płacę bez opóźnień". Według BIK mam dużą szansę na kredyt w wysokości 10000 zł, więc zakup w wysokości 5000 zł nie powinien stanowić problemu.

Zobowiązań nie mam żadnych. Jedynie część wypłaty oddaję mamie za jedzenie itd.

Zawsze wszystko spłacam przedterminowo. Myślałem że zakupy z Allegro Pay (mam maksymalny limit 4200) zwiększą moją zdolność ale nic z tego.

Co mogę poprawić, abym mógł mieć możliwość korzystania z rat?

Mam 20 lat. UoP na rok (09.2022) - później na nieokreślony.


#kredyt #raty #mbank #pozyczki #pozyczka
Helonzy - Mam problem z zakupami na raty.
Każdy mój wniosek o zakup na raty jest odr...

źródło: comment_1639761388W5vXFRSwwRxw1nxyqQLmkq.jpg

Pobierz
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Helonzy: nie dostajesz nic bo pewnie nie płacisz żadnych zobowiązań. Zamiast brać na raty weź sobie kredyt na co tam potrzebujesz i spłać go bez opóźnień. Z doświadczenia wiem, że ludzie robiący za minimalna mogą brać w raty kilkukrotnie i oddawać pół wypłaty w raty, a i tak dostają nadal xD więc u ciebie to brak historii, pewnie młody wiek i brak umowy na czas nieokreślony, bez tego trudno będzie coś
@ZespolmBanku: Witam mBank,

Wasz Analityk ma sprawdzić moje odwołanie na mój wniosek. Niestety trzeba czekać do 30 dni na odpowiedź, a zależało mi żeby załatwić sprawę do świąt ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Helonzy: ogólnie kiedyś byłem w podobnej sytuacji, w trakcie pierwszej pracy chciałem kupić laptopa na raty, PKO BP i inne banki zawsze odrzucały moje wnioski, jedyny w którym dostałem to Santander Consumer Bank. Moja żona miała podobnie a od ręki dostała raty na telefon też w Santander Consumer Banku. Oni to chyb dają wszystkim jak leci ( )

Ps. Za pierwszym razem zapytałem babkę z PKO
@dewx: Brałem na "raty", ale to przez allegroPay i tego nie widać w BIKU (tylko pierwszy zakup) - niestety, bo tam zostawiłem około 7-8 tysięcy.

Spróbuje z Santanderem, a jak nie przejdzie to będę musiał Jakoś zbudować opinię w BIK. Dziękuję za komentarze
@KontoDoDzialanTaktycznych: ja to dałem 330 zł xD

Tutaj chyba chodzi o historię kredytową. Ja w BIK nie mam praktycznie żadnej historii i nie dostałem. Siostra, która ma takie same odpowiedzi jak ja, to normalnie jej dali, a więła tylko abonament na telefon.