Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #dzwonioibudzo #giodo

Mam pytanko do Was. Człowiek odsywpia sobie tydzień i kurde leży w łóżku. Jak tu nagle zaczęły wydzwaniać do mnie numery telefonu aż 3:

22 493 45 12

22 493 45 10

61 628 16 90

Ilość nieodebranych - 5.

W końcu odebrałem jak zadzwonił do mnie ten ostatni numer. I pani się pyta czy jestem mieszkańcem X i okolic na co odpowiedziałem, że tak i już zaczynała jakąś gadkę (nie pamiętam co chciała oferować) i przerwałem jej pytaniem skąd mają numer to odpowiedziała:

"Taki numer wygenerował jej komputer w bazie danych". To się pytam skąd mój numer w takiej bazie danych, bo chciałbym się dowiedzieć czy chociażby ta baza danych jest zgłoszona do GIODO. To powiedziała, że muszę zadzwonić na infolinię i się spytać. Ponoć infolinia firmy ecovital.

Prawodpodnie chodzi o tę firmę - www.eco-vital.pl

Co mogę z tym zrobić. Infolinia kurde płatna ponad 1zł za minutę.

Skąd ja się pytam mają mój numer i sobie dzwonią jak chcą, bo im wygenereowało się coś w bazie.
  • 11
@cielo: W takim razie mam prawo z takiej listy się wypisać. I przy okazji dowiedzieć skąd mnie mają i czy taka baza jest zarejestrowana?

Zamiast pieprzyć czy się urodziłem wczoraj pytam ludzi kto posiada taką wiedzę co mogę z tym zrobić. To było główne pytanie.
  • 0
@s87: wydaje mi się że powinna na twoja prośbę udzielic tych informacji od ręki a nie odsylac na jakaś infolinię. Poczekaj aż zadzwonią jeszcze raz i się domagaj informacji, jak nie odpuszcza to zgłoś od razu na policje ze cie ktoś nęka czestymi telefonami. Ja bym przynajmniej tak zrobiła.
@wow: No właśnie jak po paru minutach otrzeźwiałem to wpadłem na ten pomysł, dobre, że w ogóle wybudzony w końcu ze snu nie wszedłem w jakąś chuową konwersację.
  • 0
@s87: firma zanim wyślę maila z reklama lub oferta handlowa teoretycznie powinna mieć zgodę odbiorcy na jej dostarczenie. I na pewno nie mogą od tak do ciebie dzwonić z dupy
@s87: Mi zaśpiewali, że mój numer podał im ktoś z moich znajomych w anonimowej ankiecie podczas pokazu, na co kategorycznie stwierdziłam, że kłamią, bo żaden mój znajomy na pewno na żadnym pokazie nie był i tym bardziej nie podał im mojego numeru telefonu i kazałam usunąć numer z ich baz danych, pani z infolinii jeszcze próbowała mi przedstawić ofertę/zaproszenie na pokaz tych garnków, ale się w trakcie rozłączyła, bo wciąż kazałam
A i co do telefonu z ecovital, to później chciałam jeszcze im powiedzieć, że posługują się moim numerem telefonu nielegalnie, ponieważ pozyskanie go odbyło się od osoby prywatnej bez żadnej zgody mojej osoby do jego wykorzystywania, więc najzwyczajniej w świecie nie mogą go przetwarzać. Ale już nie oddzwonili. Raczej będę musiała do nich zadzwonić i kazać usunąć numer telefonu z bazy danych lub napiszę maila.
@iskowronska: jak bedziesz pisała maila to dasz znać i napiszesz co napisałas? Ja zrobię to samo. Nie odpuszcze tego, bo jest to chore. Możesz śmiało pisać PW. ja może dzisiaj splodze maila.