Wpis z mikrobloga

Ze dwa tygodnie temu rozpocząłem przygodę z akumulatorkami. Kupiłem polecane aku z ikei w wariantach: 16 szt. LADDA 1900mAh AA, 16 szt. LADDA 2450mAh AA oraz 16 szt. LADDA 750mAh AAA. Teraz pora pomyśleć o ładowarce do tych i przyszłych akumulatorów. Mam coś tam na oku, ale jeszcze chciałbym na spokojnie poprzeglądać inne produkty. W związku z tym mam taki dylemat czy posiadane już przeze mnie dwie jednokomorowe ładowarki Liitokala Lii-100B będą się nadawały do tych akumulatorów. Mam dwie i za niewielkie pieniądze mogę dokupić jeszcze dwie - co pozwalałoby ładować jednocześnie 4 akumulatory. Wiem, że nie jest to super rozwiązanie, ale do czasu nim zaopatrzę się w wymarzoną ładowarkę, chciałbym tak rozwiązać temat ładowania akumulatorków.

Kluczowe pytana:
1) Czy ta ładowarka nadaję się w ogóle do ładowania ww. akumulatorów.
2) Jeśli tak, to jaki tryb oraz prąd ładowania będzie najlepszy. Mam tryby: 3.85V Li-ion, 3.20V Li-Fe, 3.7V Li-ion, 1.2 NiMH oraz prądy ładowania: 0.5A i 1A.
3) Jaka ładowarka (o jakich parametrach) będzie najlepsza do podłączenia do tej do gniazdka elektrycznego poprzez dołączony kabel usb.

Załączam znalezioną instrukcję w której trudno mi się połapać. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

#akumulatorki #baterie #ogniwa #ladowarka #elektronika #elektryka #technologia #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
hariboo - Ze dwa tygodnie temu rozpocząłem przygodę z akumulatorkami. Kupiłem polecan...

źródło: comment_16396252710O9T3FODUzhiaKQOHKbNAp.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hariboo: ad1. Średnio. Przy tej ilości akumulatorów jeden slot to straszna rzeźba. Kup coś min. 4 lub nawet 8. Ja posiadam ładowarkę na 4 i dochodzę do wniosku że mało.
AD 2. NiMh 0.5a. Aaa ładujesz 0.5a AA spokojnie 1A choć ja bym wszystkie dawał na 0.5
Ad 3. Generalnie zalecana jest z Quick charge 3. One mają 2A lub 2,5A minimum.
  • Odpowiedz