Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
Od nowego roku mam opcję założyć jdg lub przyjąć UoP.

Mam 28 lat i mam opcję skorzystać z dofinansowania na założenie jdg w urzędzie pracy.

Myślę o tym, żeby z tych środków kupić auto (ok. 6-7k mogę przeznaczyć, swoje 10k chcę dołożyć) + wymienić sprzęt (nowy komp + laptop/aparat).

Powiedzcie mi, czy gra jest warta świeczki, żeby odpalić jdg na rok, tylko żeby dostać to dofinansowanie (ok. 22k) czy polskiład coś zmienia dla jdg jak zaczynają? Z tego co pamiętam to chyba przez 1 rok był obniżony ZUS, ale coś się zmienia?

Co Wy byście zrobili? Odpalilibyście jdg z dofinansowaniem, żeby kupić sprzętu a później zamknąć i UoP lub zmiana na ryczałt lub coś innego?

#jdg #b2b #firma #nowylad #praca
  • 10
  • Odpowiedz
@JohnGeorge: a co z opcją dofinansowania? Chyba przez 1 rok warto skorzystać? Bo stawki są na jeszcze rok 2021, ale czy w nowym roku jdg z polskim ładem nie zmienia warunków typu obniżony ZUS na początku i większa składka?
  • Odpowiedz
@chmielus_93: dofonansowanie jest dla osob bezrobotnych, nie wiem czy nie trzeba byc bezrobotnym przez jakis czas. Kolega to bral, nie jest to kwestia kilku dni a raczej kilku tyg. Samochodu chyba nie mozna za to kupic, musisz kupic niezbedny sprzet lub programy, firme musisz miec 2 lata, po 2 latach musisz pokazac ze ten sprzet faktycznie masz. Tak jak mowie, ja nie bralem w kolega, przekazuje ci to co on mi
  • Odpowiedz
@chmielus_93:

jeżeli na UOP i B2B zarobisz tyle samo, ale na B2B możesz dostać 20k (lub więcej) dofinansowania, to rachunek jest prosty. samo założenie czy później zakończenie działalności gospodarczej jest bardzo proste i wszystko robisz przez internet. musisz jednak wziąc pod uwagę relację z obecnym praco/zleceniodawcą- jeżeli nie boisz się sytuacji typu urlop czy chorobowe, i masz to dogadane, to bardziej opłacalne będzie B2B. UOP daje oczywiście pełen pakiet praw pracowniczych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieBojeSieMinusow: @chmielus_93: a to nie jest tak, że musisz być zarejestrowany jako bezrobotny w momencie otrzymania decyzji czyli te 30 dni - a nie tylko w momencie składania wniosku? Czyli jednodniowe bezrobocie tutaj chyba nie przejdzie. Albo czy to nie zależy od konkretnego urzędu?
  • Odpowiedz