Wpis z mikrobloga

Pozwolę sobie skopiować mój post z forum na temat Nexusa 5:

Pierwsze kilka dni z Nexusem za mną. Kupiłem białą wersje 32GB. Jak zobaczyłem pierwsze porównania białej i czarnej, to chciałem anulować zamówienie i zamówić czarną, ale że dostępność była mała to się wstrzymałem i zostałem przy białej. I szczerze nie żałuje! Biały wygląda super i tył w ogóle nie łapie odcisków palców, cały czas jest ładny i czysty.

Co mi się o podoba, a co nie (porównuje do One X którego wcześniej miałem):

Plusy:

- chodzi płynnie, że nie mogę. Przełączanie między aplikacjami to są milisekundy. Mogę grać w GTA 3 i pisać z kimś na whats up i płynnie przełączać się między programami i trwa to tyle co naciśnięcie przycisku.

- ekran prawie 5 cali w obudowie jak One X z 4.7. Z drugiej jednak strony full HD mnie nie zachwyciło tak jak się tego spodziewałem. Zwykłe HD też by mnie zadowalało. Sama jakość wyświetlacza jest dobra, ale nie lepsza od one X, poza oczywiście rozdzielczością.

- design. Wiele osób mówi, że jest nudny. Ja uważam, że jest prosty, co dla mnie jest plusem. Jakbym miał marudzić, po przesiadce z one X krawędzie są trochę "ostre", ale już się przyzwyczaiłem.

-Czysty Android jest niesamowicie... czysty. Ma to swoje plusy jak np. nie mam takiel ilości śmieci jak choćby od HTC. Fajne są aplikacje od Googla, osobiście lubię klawiaturę (chociaż mam zakupionego SwiftKey, nie umiem się jeszcze zdecydować której używać). Menu aparatu nie ma pierdylialda opcji, jest proste.

Minusy:

- Ale o o dziwo czysty Android ma też dużo minusów. Są to małe, acz denerwujące rzeczy. Jak na przykład nie mogę zrobić folderów w App Drawer (jak to jest po polsku?), tylko na pulpicie. W HTC miałem ładnie uporządkowane aplikacje i tylko jedną stronę aplikacji. Nie można edytować przełączników w wysuwanym dwoma palcami menu, a niesamowicie brakuje mi tam blokady obrotu ekranu. Wiem, że można cześć tych rzeczy wyeliminować zewnętrznym aplikacjami, ale np. w Nova Prime, nie mogę już potem używać "OK google" na pulpicie (a sam jestem zdziwiony jak często tego używam) i nie ma tego przeźroczystego paska z powiadomieniami. Jak zainstaluję aplikację do przełączników, to mam je w głównym rozwijanym menu, nie w tym drugim, co też mi nie pasuje.

- Aparat, niestety, Sama jego jakość jest troszkę... losowa. Czasem zrobi takie zdjęcie, że "o ja nie mogę"! Stabilizacja naprawdę dużo daje. Ale czasem znowu zachowuje się jak aparat z pierwszego Samsunga Galaxy S. Ale i tak jego największą wadą jest jego niesamowita powolność. Choćby dzisiaj mi uciekła wiewiórka. Nacisnąłem, żeby zrobić zdjęciem, ona na mnie spojrzała przez pół sekundy i uciekła. Niestety aparat zrobił zdjęcie jak już sobie poszła...

Mogło być lepiej, ale nie jest źle:

- głośnik. Dla mnie po przesiadce z One X jest dobrze. Jest zdecydowanie głośniejszy. Jednak przy trzymaniu telefonu poziomo (gry, filmy) zawsze zasłaniam głośnik i jest bardzo średnio.

- wejście słuchawkowe. Prawdopodobnie Beatsaudio z One X mnie rozpieściło, bo chociaż nie zwracam jakoś specjalnie na jakość audio, to tutaj jest gorzej, ale nie ma tragedii.

Nie sprawdzałem jakość rozmów, nie miałem jeszcze okazji.

I takie luźne przemyślenia.

Generalnie jestem zadowolony z z telefonu. Jest kilka rzeczy których mi brakuje z HTC Sense i teraz rozumiem dlaczego tylko w większości takie forumowe Geekie kupują ten telefon. Po wyjęciu z pudełka mamy niesamowitą maszynę której trochę brakuję do bycia przyjazną dla normalnego człowieka. Sprawnych rękach ma nie ograniczone możliwości, jednak ktoś trochę mniej obeznany będzie marudzić, że mu tysiąca opcji brakuję, które Sony, HTC czy Samsung oferują od razu po wyjęciu z pudełka. Oczywiście (prawie) wszystko jest w markecie, ale nie każdemu będzie się chciało szukać. Ja osobiście nie wiem czy następnym razem nie kupię czegoś nie Nexusowego, chociaż póki co jest mega zadowolony!

Jak mi się coś przypomni jeszcze dopiszę. ;)

tl;dr


#android #nexus5 #nexus #recenzja
  • 8
@adamtg: na większość zarzutów jest: zmiana launchera, romu + np awesome beats jeśli Ci brakuje z hoxa. Poza tym Nexus na stocku to strasznie ograniczenie go.
@xcccx: Jak Beats to tylko to co jest preinstalowane na HTC, wszystko inne to syf. Na rzeczonym One X na CM czyli bez bitsów nie ustawisz tak żadnego korektora żeby dźwięk był tak głośny i jednocześnie bas głęboki, nie pierdzący a góra wyrazista.

@adamtg: Opłacało się HOXa zamieniać? Wiem że na AOSP jest problem z używaniem DLNA, ciężko znaleźć darmową aplikację do tego, trzeba z płatnymi kombinować gdzie na samsungu,
@johnny-oio: beats to tylko zwykły korektor (dobrze dobrany). Równie dobrze wystarczy powerAMP dobrze ustawiony. Choć w przypadku np. S3 zmiana kernela potrafiła robić ogromną różnicę i bass byl genialny.
@johnny-oio: Ja uważam, że mi się HOXa opłacało zamieniać, głównie ze względu na to, że mój HOXa był już 3 razy w serwisie i najprawdopodobniej znowu tam trafi. Sam HOX jako tak wg. mnie odżył po ostatniej aktualizacji i gdyby nie to, że trafił mi się felerny egzemplarz pewnie bym się jeszcze wstrzymał z zakupem Nexusa.

Z DLNA Ci niestety nie pomogę nigdy tego nie używałem.