Wpis z mikrobloga

Planuję kupić używanego iMaca do ok. 4k PLN do użytku domowego (www, biblioteka zdjęć etc.). Ważne żeby miał dysk min. 1TB. W jakie roczniki mogę realnie celować? Jak to jest z aktualizacjami zabezpieczeń? Jeśli kupię sprzęt np. z 2015r. to ile czasu będzie jeszcze miał wsparcie w kwestii bezpieczeństwa? #apple
  • 10
  • Odpowiedz
@Modnarandom: iMac będzie ciężko, chyba że jakiegoś starszego 21 cali. Chyba że znajdziesz okazję albo utargujesz dużo bo to nie są chodliwe komputery w używce. Tutaj też będzie ciężko znaleźć coś taniego wyżej niż wersja podstawowa. Więc wtedy też wchodzi w grę dysk zewnętrzny.

Ale mini z m1 to o wiele lepszy komputer (tylko dobrego ekranu szkoda)
  • Odpowiedz
@poison101: Jeśli masz już ekran to warto kupić Mac Mini.
Jeśli nie masz ekranu to najmłodszy iMac z możliwych z dyskiem 1TB. O wsparcie się nie martw. Jest dosyć długie. Aktualnie mój Macbook Air z 2014r. chodzi na najnowszysm systemie.
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi. Chcę minimalizować ilość kabli, więc rozważam tylko iMaca z wbudowanym dużym dyskiem. Czy podstawowe wersje będą pracować płynnie przy prostych czynnościach typu przeglądanie neta, pisanie dokumentów itp? To mój pierwszy komputer z jabłkiem, stąd takie pytania :)
  • Odpowiedz
@Modnarandom: Zależy który rozmiar i rocznik. Podstawowy model był albo z Fusion Drive (mały SSD na system i HDD) albo z 256 SSD. Wymiana dysków w iMacu jest ciężka albo kosztowna (~1000zł robocizny)
  • Odpowiedz
@Modnarandom: Miałem ten sam problem i jednak wolałem zostawić podstawowe SSD nieużywane, kupić obudowe Thunderbolt i 1TB NVME, i mieć system i pliki na nim niż rozbierać iMaca albo płacić za to komuś.
  • Odpowiedz