Wpis z mikrobloga

Rdzeń, uznaje Biblię i Tradycję.


@altruistyczny: Temat zakończony, jakiekolwiek dyskusje nie mają sensu skoro jest "Tradycja" którą można usprawiedliwić każdą sprzeczność z Biblią jako jedynym źródłem.

Po co ja mam pisać o tym, że modlenie się do Maryi i świętych to sprzeczność z Biblią skoro jest "tradycja". Absurd. Każdy argument zbywany, pomijany i odbijany. Za każdym
  • Odpowiedz
Wieża nie została zburzona ze względu na wysokość, tylko przez gromadzene się całej ludności w jednym miejscu, zamiast zaludniania planety.
  • Odpowiedz
sorry ale w takim razie to można sobie dowolnie zinterpretować biblię


@Fanatyk_Wedkarstwa: może Ty po prostu jesteś za głupi żeby przeczytać coś ambitniejszego, jak większość tępych dzieciaków w szkole? Wystarczy potraktować biblię jak zwykłą starożytną książkę, jak "Epos o Gilgameszu" albo "Iliadę" i bez odpowiedniego przygotowania można wiele nie zrozumieć choćby w sferze językowej, związków frazeologicznych, albo kontekstu kulturowego.

Intuicyjnie rozumiesz że jak starożytnych Grek pisał poemat, to posługiwał się
  • Odpowiedz
@altruistyczny: ciekawe, że aby zrozumieć te wszystkie mity, katolicy muszą posiłkować się interpretacjami swoich faryzeuszy uczonych w piśmie, którzy im tłumaczą pismo. Jak to się ma do słów Jezusa?

Ewangelia Łukasza 10:18-22 [18] Rzekł im: "Widziałem szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. [19] Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach i po całej mocy przeciwnika tak, że nic wam nie zaszkodzi. [20] Ale nie z tego się
  • Odpowiedz
@DerMirker:

katolicy muszą posiłkować się interpretacjami swoich faryzeuszy uczonych w piśmie, którzy im tłumaczą pismo.

Jak ci nie pasuje interpretacja Kościoła to polecam zapoznać się z interpretacjami biblistów. Jakimś dziwnym trafem to co mówią bibliści jest zgodne z tym co mówi KK.

Jak to się ma do
  • Odpowiedz
@Pierorzek:

Tradycja rabiniczna uznaje budowę wieży Babel za przejaw buntu przeciwko Bogu. Budowę miał nadzorować Nimrod, którego imię wiązane jest ze słowem „mered” – bunt. Według legend rabinicznych celem budujących było obalenie, a nawet zabicie Boga. Jeden z midraszy opisuje nawet, jak ludzie stawali na szczycie wieży i wypuszczali strzały w kierunku nieba celem zabicia Boga


Co za szury z tych żydów, przecież ziomki chciały sobie tylko pobudować wysoką latarnię
  • Odpowiedz