Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy jak obok mojej działki w drodze leci światłowód, a studia kanalizacji kablowej jest 70 m od domu to podłączenie polega tylko na wejściu z tej studni światłowodem czy jak to wygląda?

Kto płaci za pociągnięcie światłowodu do budynku jeśli decyduje się na Orange?

Zastanawiam się żeby już położyć jakiś peszel z pilotem żeby było łatwo w razie czego poprowadzić ten światłowód do domu

#orange #swiatlowod #swiatlowody #internet
  • 11
  • Odpowiedz
To zupełnie tak nie wygląda. Wygląda to tak, że co jakiś czas jest spliter, z którego wychodzą gniazda do których można wpiąć kolejne światłowody. Ale niewątpliwie i tak trafi do tej studzienki i dalej do Ciebie do domu. Normalną formą finansowania dla konsumenta jest koszt po stronie operatora. Z firmami to zależy jak bardzo obu stronom zależy.
  • Odpowiedz
@dawid121213 może ich spytaj bo może być różnie łącznie z tym że mogą ci naliczyć kilkanaście tysięcy za dociągnięcie to idzie na projektach unijnych często i jest skomplikowane
  • Odpowiedz
@vieniasn nic mu nie doliczą (o ile nie jest firmą i będzie miał robione indywidualne przyłącze). Albo zapali się w systemach jako dostępny i podłączenie będzie w ramach aktywacji (0 lub 50zl) albo pokaze się brak dostępnej usługi i na tym bajka o światłowodzie się kończy
  • Odpowiedz
@vieniasn dziwne że znajdują chętnych bo o tyle ile firmy sobie to wciągną w koszty to w cenie tego przyłącza masz paręnaście lat płacenia abonamentu
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: @vieniasn: Ja płaciłem 200 zł aktywacji. Dociągnęli mi napowietrznie. 1000 mbps symetryczne za 115 zł miesięcznie. Fibo więc żadna bardzo duża firma. Ze słupa z ulicy, plus mój słup od prądu i do domu. Jakieś 60-70 metrów. I jestem bardzo zadowolony z internetu. Jak masz jakiś słup w okolicy, to ci może dociągną. U mnie przyjechał gość. Podpiął kabel w skrzynce na słupie. Potem do mojego słupa i do
  • Odpowiedz
@Stealth: Mam slupy 2-3 domy dalej, na rownoleglej ulicy, do mnie sie wykopywali, mikrorurke od dzialki i chyba wdmuchiwali swiatlowod. Nie wszedzie beda ciagnac napowietrznie skoro nie kazda ulica ma slup, sa slupy telefoniczne, energetyczne, kazda okolica jest inna.
  • Odpowiedz