Wpis z mikrobloga

Mireczki, jezeli chce zrobic osobne arkusze z danych tabeli dla kilku osob to jak sobie ulatwic zycie? Mianowice, mam glowny arkusz z danymi i mam zrobiony arkusz dla 1 osoby(ktory pobiera dane z arkusza glownego) i teraz nie chce mi sie bawic w zmienianie w kazdej komorce formuły na np. ='raport'!a2(dane dla osoby nr 1)na ='raport'!a3.
Da sie to pyknac jakas automatyzacja albo ustawieniem? #excel
Ewentualnie czy da sie zmrozic komorki po filtracji i narzucic formule na przefiltrowane dane?
  • 4
  • Odpowiedz
W arkuszu dla 1 osoby uzywaj vlookup z arkusza glownego i tylko zmieniasz wartosc wyszukiwana ( id, imie i nazwisko czy co tam masz unikalnego dla osoby)
  • Odpowiedz
@zdechly_jez: W pełni zautomatyzujesz to tylko w VBA. Wspomnianym filtrem zaawansowanym możesz skopiować wybrane rekordy do innego arkusza, ale ręcznie musisz dodać arkusze, zmieniać aktualnie wybrane nazwisko i wskazywać docelowe miejsce. Jest jeszcze trzecia półautomatyczna opcja: Power Query - możesz tam stworzyć funkcję filtrującą z argumentem w postaci nazwiska i wywołać ją tyle razy, ile masz osób. Domyślnie PQ ładuje dane do nowego arkusza, więc po "zapisz i zamknij" powinien sam
  • Odpowiedz