Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borostwory:

nie masz żadnej kwarantanny dopóki sanepid nie wyda decyzji, nie daj się nabrać przez kowidian


Nie siej fermentu. Teraz kwarantanna jest nakładana automatycznie przez samo podejrzenie covid do czasu testów. Wynik negatywny to kwarantanna jest zdjęta, pozytywny to wydłużona o conajmniej 10 dni.

@harakiri03:

Uważaj, Sanepid może się doczepić. Np Sanepid usprawiedliwia Cie w pracy, znam przypadek że osoba zrobiła test i był negatywny, ale kwarantanna była bo raz
@agent_na_emeryturze: ty też siejesz ferment, o kwarantannie ktoś ciebie musi poinformować, to że lekarz ci powie że masz zrobić test nie jest jednoznaczne. Nie wiem co się zmieniło ale w październiku dostałem skierowanie na test i do dzisiaj nie byłem, nic nie było o kwarantannie ani nic. Dziś dostałem kolejne skierowanie no i już jest w opisie wizyty że kwarantanna no ale kto czyta opis wizyty po wizycie?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AshtarPL:

Lekarz rodzinny wysyłający na test odrazu nakłada kwarantannę w systemie. Dzwoni później automat Sanepidu z tą informacją. Jest to tzw kwarantanna skierowana, trwa 10 dni, ale jest skrócona do czasu negatywnego wyniku testu. Gdy lekarz skieruje na test i kwarantannę to robi to przez elektroniczny system. U mnie tak to wygląda. Dostaje się numer telefonu do punktu wymazowego i umawia na wizyte.
@agent_na_emeryturze:

Dzwoni później automat Sanepidu z tą informacją


No tak, wystarczy nie odbierać, jeśli nie podasz numeru telefonu to chyba dalej wysyłają listem czy przychodzą do domu no ale jak masz L4 to zawsze możesz spać ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AshtarPL:

A to szczerze nie wiem, mnie lekarz rodzinny informował, że odrazu jestem na kwarantannie bo on wpisuje do systemu, a tel z Sanepidu zadzwonił godzinę później i był to automat z info, że jestem na kwarantannie. Tak zmieniają się te przepisy, że można się pogubić.
@agent_na_emeryturze: może i jesteś ale nie jest to legalne. Tzn. może różnica jest czy to lekarz rodzinny czy jaki, ja przez Luxmed dostałem skierowanie. Dostałem też zwolnienie lekarskie pokrywające się z kwarantanna więc jest to też dziwne.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AshtarPL:

Mnie wysłał lekarz rodzinny. Luxmed to zdaje się prywatna firma, więc może tylko Cie wysłali uprzejmie, a l4 dostałeś jednocześnie gdybyś nie miał covid, a zwykłą grypę czy na co tam dostałeś.
@agent_na_emeryturze: tzn. L4 dostałem od innej bo ta pierwsza pi*da zapomniała ale o teście to już pamiętała.. w każdym razie do teraz nie miałem telefonu/SMS-a o kwarantannie, jest w opisie wizyty tylko. Dziewczyna dostała telefon z sanepidu wcześniej.
Najlepsze jest to że nawet nie wiem jak sprawdzę ten wynik, na ikp nie zaloguje się bo nie mam profilu zaufanego. Żeby go założyć trzeba iść do urzędu albo do banku i założyć