Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tellet: nie wiem czy ovh sprzedaje rds w trybie SPLA ale jeśli tak to Twój najlepszy trop na legalne licencje prosto od dostawcy. Jako że to jest w OVH a nie u Ciebie lokalnie to moim zdaniem potrzebujesz właściwie SAL a nie CAL - czyli subskrypcji albo licencji z software Assurance.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: o widzisz, to dobrze wiedzieć, bo jak rozumiem to taki CAL po użyciu na tym serwerze byłby niemigrowalny i o wartości "pustego notatnika"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tellet: takiego CALa też byś pewnie odpalił i by działał, ale pytasz o legalne wersje ( ͡° ͜ʖ ͡°) problem mam taki ze OVH zdaje się nie jest na liście authorised mobility partners https://www.microsoft.com/en-us/licensing/licensing-programs/software-Assurance-license-mobility

Sprawdzam jeszcze po swoich kanałach więcej info na ten temat. Jak licencjonowales Windows Server - bezpośrednio od ovh? Czy kupowałeś gdzieś klucz i CALe do ich serwera?

Na szczęście na Azure nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tellet: czyli pewnie jest SPLA - sprawdziłbym czy nie mają w ofercie nawet gdzieś dostepnych licencji SPLA na rds to byłaby najbezpieczniejsza opcja. SPLA nie wymaga zwykłych CAL dostępowych więc słusznie odciagnales ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tellet: CSP w subskrypcji na 1 rok dla 1 użytkownika kosztuje ~€70 netto, na 3 lata - ~€185. Serwer od dawna w OVH stoi? Może warto na Azure zmigrować i skorzystać z Azure Virtual Desktop ;-)
@Koliat: Oni tam chcą Optimę z fizyka przenosić :DDD (standardowo biuro księgowe, SQLExpress, "panie teras fszyscy w hmure ido" itd..), to nie wiem czy by to ogarnęli.
Masz może jakiś cennik gdzieś (to się kupuje jak bułki w sklepie?) czy trzeba gdzieś ogarniać jakieś umowy na to?
@tellet: Na stronie głównie produkty M365 mam, przygotowuje sobie pełny sklep ale jeszcze w trakcie bo czasu mało ;-) Zwykle takie tematy załatwiam po prostu ofertą na maila i przy zainteresowaniu procesuję zamówienie dalej u dystrybutora jako odsprzedawca CSP. Na Azure to trzebaby policzyć jaka maszyna, zwykle bym to robił tak że stawiał jeden serwer który ma obsłużyć SQLa i bazy danych, a desktopy przy licencji Business Premium odpalane na żądanie