Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, że Kościół równie zawzięcie jak z aborcją, walczy o ubogich. Jak domaga się od władz budowy mieszkań dla bezdomnych, progresji podatkowej, UBI/BDP, przyjmowania uchodźców i imigrantów, zamiany wojskowych misji zagranicznych na konwoje humanitarne itp. Co tydzień z ambony księża, zamiast straszyć cywilizacją śmierci, ostrzegają przed stawianiem pieniędzy ponad dobro bliźniego. Oburzenie wiernych wywołuje brak ubezpieczenia zdrowotnego dla każdego, a przedsiębiorcy domagają się rozwiązania konkordatu.
#neuropa #antykapitalizm #kosciol #bekazkatoli #4konserwy
  • 53
@SirSherwood: zapoznajcie się z tym jak się buduje bogate społeczeństwa. A buduje się ja praca i przedsiębiorczością a nie roszczeniowoscia ludzi, którzy w realiach Polski za bogatych mają tych, ktorzy nie są biedni. Czerwoni to choroba na pasku bezosow i innych krezusow miliarderów. Którym w swojej głupocie umożliwiają nieskończony dodruk gotówki ladujący w akcjach giełdowych i 1 procent jest jeszcze bardziej bogaty nie robiąc nic. Ale że obudują MMT w socjalistyczne
@Ziomdberg: Wysokie nierówności społeczne spowalniają bogacenie się społeczeństwa. Z perspektywy narodowej, państwa wysoko wykwalifikowanych specjalistów mają znaczącą przewagę nad państwami montowniami. Wysokie nierówności zmuszają dużą część społeczeństwa do pracowania w niewydajnych sektorach, i niskoperspektywicznych pracach, ponieważ najbiedniejsi są zmuszenia do przyjmowania każdej pracy, kosztem samorozwoju. Społeczeństwa które inwestują w klasy najuboższe jak kraje skandynawskie w rzeczywistości mają większą stopę przedsiębiorczości i innowacyjności od krajów opartych o prymitywną konkurencję, szczególnie gdy porównuje
@Girl_Debord: Porównywanie krajów skandynawskich które są w zupełnie innym poziomu rozwoju niż Polska po "inwestowaniu w równość" przez 50 lat komuny świadczy o głębokim odklejeniu. Do tego, faktycznie natywnie Szwedzi są dobrze wykształceni ale większość gotówki lądujących w imigranckich przedmieściach Malmo nie napędza nowych inżynierów ani startupow tylko kolejne trwałe bezrobotne masy przy braku rąk do pracy.
A najbardziej innowacyjna gospodarka, twórca Google, Facebooka czy Microsoftu osiągnęła to przy rozwarstwieniu społecznym
A co tu widzisz markistowskiego @vrim, to ja nie wiem xDD


@SirSherwood: Walka klas - fundamentalna koncepcja marksizmu.

Społeczeństwa które inwestują w klasy najuboższe jak kraje skandynawskie w rzeczywistości mają większą stopę przedsiębiorczości i innowacyjności


@Girl_Debord: W których wolność gospodarcza jest większa niż w Polsce.

Wysokie nierówności społeczne spowalniają bogacenie się społeczeństwa.


@Girl_Debord: Nie wysokie nierówności, lecz spory odsetek ludzi żyjących „od pierwszego do pierwszego" zadłużonych po uszy
Walka klas - fundamentalna koncepcja marksizmu.


@vrim: Marksizm to jak pomaga się ubogim XDDD kuce odleciały totalnie

W których wolność gospodarcza jest większa niż w Polsce.

i wszystkie mają zauważalnie większą progresję podatkową niż Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Proponuję więcej podatków dla burżujów, nie przerzucą kosztów na ich klientów, biedni na tym nie stracą. Dude, trust me. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


fajnie
@Ziomdberg: Mocne urojenia xD Tu jest przede wszystkim mowa o ideach kościoła, to jedno, a drugie nie ma tu roszczeniowości, no ale wiadomo widzisz nick @Girl_Debord widzisz #antykapitalizm i już ci mózg topnieje, po czym krzyczysz typowe buzzwordy, coś tam czerwoni, cośtam dodruk, coś tam 1 procent, coś tam komuchy, coś tam żeby sąsiad miał gorzej. Typie do kogo ty mówisz? xD Nikt nie pisał tu o takich rzeczach. Dosłownie clown
@Girl_Debord:

i wszystkie mają zauważalnie większą progresję podatkową niż Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Wiesz że w Polsce progresja podatkowa od nowego roku jest na poziomie 50 procent ostatni próg i to jak zarabiasz 13k brutto, które jest śmieszna kwota w porównaniu z progami bogactwa w Niemczech UK czy nawet Czechach? Odbiera się ludziom połowę wypłaty i ty uważasz że to za mało? Co za szuria, to
Marksizm to jak pomaga się ubogim XDDD


@Girl_Debord: A czy stwierdziłem, że głoszenie walki klas jest równoważne z pomocą ubogim? Litości...

zamiast obserwować jak działa to w innych państwach


@Girl_Debord: Już wynaleziono nieprzerzucalne podatki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nigdy nie pytaj Austriaków co zrobili z modelami empirycznymi


@Girl_Debord: Nigdy nie pytaj keynesistów, co zrobili z klasyczną teorią ekonomii. ( ͡° ͜ʖ ͡°
teologii wyzwolenia.


@vrim: A, racja moja wina, nie zauważyłem, że się odnosisz do komentarza nie do opki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja wina, bo jak najbardziej teologia wyzwolenia zawiera w sobie walke klas i była ogólnie fuzją chrześcijaństwa i ideologi socjalistycznych/
@Girl_Debord

Jak domaga się od władz budowy mieszkań

Buhehehe xD Co za lewacka wizja świata xD

Żeby tak lewactwo walczyło o życie dzieci nienarodzonych jak o życie wolnych ludzi, którzy nie chcą się szczepić.
Jak domaga się od władz budowy mieszkań dla bezdomnych, progresji podatkowej, UBI/BDP, przyjmowania uchodźców i imigrantów, zamiany wojskowych misji zagranicznych na konwoje humanitarne itp.


@Girl_Debord: te wszystkie rzeczy utrwalają ubóstwo, a nie z nim walczą.