Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#mining #kryptowaluty wiecie może co może być z kartą 3080? Chodzi o to, że po nocce temperatury były dość wysokie pamięci przy kopaniu, około 100°C i teraz praktycznie nie mam szans kopać pełną prędkością, bo się za mocno grzeje. Od początku słabo stała z temperaturami, ale teraz jest kaszanka. Teraz przy 70 MH/s mam 96°C i dobijając do 80 mam już temperatury powyżej stówki.
To znaczy, że te śmieszne pady już się całkowicie wygrzały?
Rynia - #mining #kryptowaluty wiecie może co może być z kartą 3080? Chodzi o to, że p...

źródło: comment_1639399161fR20b1l5HRIICI1xWlNoJT.jpg

Pobierz
  • 31
@Rynia: uf juz balem sie ze ktos cie wydymał, nic mu nie bedzie z takimi temp przy kopaniu, mam 2 takie, jedna leci na plimit 55 i daje z siebie 90 mhs polecam sprobowac tego setupu, tylko daj wiatrak dodatkowy na tylni panel
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tank1991: ja leciałem na 100 mh/s, a na upartego szło coś więcej urwać, ale teraz to jest kiszka. Jakie masz temperatury na pamięciach maksymalne? Ja przy 52 pw i +850 MHz na zegarze 73 Mh/s i 98°C ¯\_(ツ)_/¯
@Rynia: standard, pierwsze co robisz z 3080 to wymieniasz pady, ja tak zrobilem i pamiec nie przekracza 90°C przy 100MH/s, wiatraki na 60%, jak sie zdecydujesz to moge dac kilka wskazowek zebys nie popelnil moich bledow.
@Rynia Poczytaj na redicie czy filmy na yt. To standard. W 3080 są szybsze pamięci ddr6x i się po prostu grzeja. Należy wymienić termopady i dodać nowe termopady na tył pcb aby ciepło było przekazywane na aluminiowy backplate jeśli chce się mieć full potencial kopania.
@Rynia: 90 mhs, +660mhz 55 plimit - 98, mam wrazenie ze ogolem ta temperatura staje na 98 bo na 3090 z zupelnie innymi ustawieniami to samo jest: 98
powyzej 95 mhs jej nie ustawialem bo juz by się grzanka robiła i ponad 102 stopni