Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki z tagu #komputery #programowanie #it
Wprowadziłem się do nowego mieszkania, jest tutaj wifi, internet obsługuje modem Arris 2482.
Problemy są następujące:
A)Nie wyszukuje mi sieci wifi, kiedy zresetuje/włączę modem jest dostępna sieć bez internetu, jak połączy się Internet na routerze, wifi znika i nie da się go wyszukać.
B) chciałem skonfigurować cokolwiek w nim, ale problem wygląda tak, że kiedy kabel internetowy jest podłączony to Nie mogę zalogować się do strony konfiguracji, wyskakuje komunikat że źle hasło, natomiast jak odłącze kabel internetowy to wtedy normalnie mogę się zalogować.
Co może byc nie halo, bo już nie mam pomysłu, a w komputerach zrobiłem się zielony już xD
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solitary_Man: za tag programowanie jest #!$%@?
A co do routera to na 90% konfiguruje się go przez panel/stronę dostawcy internetu. Router przy starcie pobiera sobie konfigurację od dostawcy i startuje z niej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RARvolt: luz, przyjmuję na klate, chociaż jednak największe skupisko geekow to właśnie ten tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kurde, spotykam się pierwszy raz z czymś tak idiotycznym, czyli co, hasło do wifi muszę mieć takie jakie oni chcą i tyle xD?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bleck: czytałem, ale nie do końca ogarniam rozwiązanie, i nie wiem czemu przeoczyłem wtedy to, że ktoś napisał to samo co @RARvolt .
Ehhh, nadaje się na elektrodę XD
, wifi znika i nie da się go wyszukać.


@Wo0cash: wifi nieopłacone u operatora, ewentualnie włączony tryb bridge. modemorouter pobiera dane konfiguracyjne po każdym połączeniu z siecią operatora, choc jak widzisz stronę konfiguracji to raczej nie bridge.

Nie mogę zalogować się do strony konfiguracji, wyskakuje komunikat że źle hasło


@Wo0cash: vectra? Norma, patrz wyżej, operator zmienia domyśle hasło na swoje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wo0cash: tak naprawdę to częsta i dość sensowna praktyka. Spójrz na to z punktu widzenia operatora. Traktując statystycznego klienta jako technologicznego analfabetę, operator nie musi się martwić, że taki z ciekawości wejdzie w panel routera i zmieni jakieś ustawienia, które odetną go od dostepu to urządzenia i/lub internetu. W takiej sytuacji konieczna byłaby interwencja serwisanta. To kosztuje. Umożliwiając klientowi zmianę wybranych parametrów przez stronę operatora, ten ma pełna kontrolę nad kluczowymi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: @RARvolt: Panowie, sorki że budzę.
Ogólnie, mam jeszcze taki pomysł, żeby spróbować kupić jakiś świtch, połączyć go kablem z routerem, i na tym switchu zrobić hot spot do wifi.
O ile tak działa świtch, myślicie że to coś da? ( ͡° ͜ʖ ͡°)