Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ostatnio wracał samolotem z #wakacje i korzystgał z opcji biletu tranzytowego?

Według artykułu z 1.12 niby już nie honorują tranzytu z Schengen:
https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

Ktoś ostatnio lecial?

#100dnibezkwarantanny #kwarantanna #koronawirus #szczepienia
Rabusek - Czy ktoś ostatnio wracał samolotem z #wakacje i korzystgał z opcji biletu t...

źródło: comment_1639316125bLpRewyuJWV4wb5L8OD2KC.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rabusek: przed lotem z norwegii 5.12 widziałam to co zaznaczyłeś. Ale sprawdzałam w rozporządzeniu zdaje się z 1.12 i wciąż w punkcie 24 był wyjątek o tranzycie i na takim właśnie wyjątku (lot do edynburga z Katowic za 5h) wpuścili mnie w Krakowie. Gość zapytał czy się szczepiłam albo czy mam chociaż negatywny wynik testu, obie odpowiedzi były negatywne, ale i tak wpuścił.
  • Odpowiedz
ze w rozporzadzeniu jest mowa o non-schengen a o wewnetrznej granicy nie ma mowy...

wyblagalismy zeby nie dawal kwarantanny bo my zawsze na patencie oslo

@Kvothe: XD skisłem srogo, ale dzięki wielkie za ostrzeżenie, będę myśleć co dalej
  • Odpowiedz
@Rabusek w rozporządzeniu zawsze była mowa o non-shengen, pamiętam że rozmawialiśmy o tym jakoś w wakacje. Puszczali to puszczali, nie musieli. Pewnie nadal jest różnie.
  • Odpowiedz
@Rabusek: @samo_zuo: no jest różnie, zalezy na kogo trafisz, z włoch wrocilismy normalnie, a z hiszpiani problemy - dobrze ze nie szedlem w zaparte tylko zmienilem ton i taktyke na litosc. Udalo sie bo gosc byl czlowiekiem ale moglo byc roznie...
  • Odpowiedz