Wpis z mikrobloga

Mając od dzisiaj 2 lata deadline do przeprowadzki #hiszpania #alicante jakie kursy zawodowe polecacie aby nie mieć problemów na tamtejszym rynku pracy? Obecnie i tak stałem przed dylematem w którą stronę pójść w życiu, teraz doszła mi perspektywa, że emigruję.
Fizycznej pracy się nie boję, z klientem też nie mam oporów by pracować.
Hiszpański do czasu wyjazdu dociskam do oporu więc nie będę miał problemów z komunikacją (mam nadzieję xd).

Wzrok kieruję w kierunku kursów zawodowych i branż które są porządane na rynkach i innych krajów niż hiszpania typu spawacz/elektryk/hydraulik - zrobić jakiś kurs/podstawy/teorię a do czasu przeprowadzki jeszcze poszukać w polsce do przyuczenia tak żeby coś tam liznąć praktyki.

#emigracja #spawacz15k #praca #kursy
  • 10
@magnuss: A wiesz jak na miejscu z pracą? Czy warto jak pytałem w jakiś kierunek iść typu chociażby stolarz czy elektryk (miałbym możliwość zdobycia doświadczenia do czasu wyjazdu i równolegle się kształcić np.: kursem zawodowym), czy olać i skupić się na karierze online? Chętnie poczytam info z pierwszej ręki, chcę zminimalizować jak najmocniej ryzyko wtopy a mam jeszcze czas by się przygotować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MlodyPapiez: jak nauczysz się języka hiszpańskiego i zostaniesz elektrykiem to całkiem możliwe że sobie dasz radę ale nic poza tym. Moim zdaniem mieszkanie w Hiszpanii jest fajne ale wyłącznie wtedy jak nie musisz tutaj pracować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MlodyPapiez: nie mówię że jest jakieś wielkie zapotrzebowanie, bardziej chodzi mi że jak będziesz znał język to łatwiej będziesz mógł znaleźć pracę ale czy ja znajdziesz to druga historia. Spawacze to bardziej w stoczniach ale nie w Alicante