Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#uk #airsoft #asg

Mirki, zostanawiam sie nad zabawa w asg tutaj w UK, bo niedaleko mnie jest teraz miejsce do strzelania. Replike mam w polsce. Wysylal ktoś yo do Anglii? Dodam, ze pytalem policje i sami nie wiedzą czy moge ją wysłać. Robil to ktos i mial provlemy?
  • 21
@stachuprzytelefonie: Zrób sobie licencję na shotguna - bardzo łatwo - i kup półautomat. Powściekamy się na strzelnicy, bo jeżdżę samemu i mi się nudzi niesamowicie. Postrzelamy do claysów albo do ajfonów, tak jak ja tutaj:
@stachuprzytelefonie: Berkshire.

@Janusz_w_sandalach: W skrócie:

1) Najpierw ogarnij sobie zaświadczenie o niekaralności z Polski. Bez względu na to, jak długo jesteś w UK. Jak już je masz, to aplikuj o licencję SGC (Shotgun Certificate): https://www.gov.uk/shotgun-and-firearm-certificates

2) Po złożeniu aplikacji dość szybko dostaniesz wiadomość, czy odrzucona, bo brakuje jakichś dokumentów, czy przeszła. Jeśli odrzucona, to skompletuj dokumenty i wyślij znów. Jeśli zaakceptowana, kup sobie sejf i zamontuj w domu. Musisz mieć
Pobierz
źródło: comment_16391719452IZYQrM2wzRvog2bkPpbG8.jpg
@maybe: w sumie spoko ale chyba jednak bym wolal walic do szczurow i wiewiorek z wiatrowki. ch niech nawet wyjdzie ze jestem morderca ale troche tak bez sensu, masz duzy kaliber a nic z tego za bardzo mozesz zastrzelic

a do celu to rownie dobrze mozesz i lotkami albo z procy
@rafalkosnozawszenapropsie: Ale z licencją SGC i shotgunem możesz walić, do czego chcesz! Tutaj prawo jest zupełnie inne. Ja po prostu preferuję sportowe strzelanie.

Jeśli chcesz bić w zwierzynę, musisz znaleźć landlorda, który pozwoli Ci strzelać na jego terytorium. Tylko tyle i aż tyle. Bardzo dużo landlordów ogłasza się, że potrzebują usunąć króliki czy szczury, sporo tego jest na grupach.

Są też grupy, gdzie w ptactwo walisz, można się zapisać, można znaleźć
@maybe: no ale wiesz, do gryzoni nie bedziesz walil z pompki, naboi szkoda. tak samo lisy albo kroliki, po co, zyja sobie. jedyne szkodniki to wlasnie szczury.

nie chce rozwijac tematu bo widze ze wiesz o co chodzi, chodzilo mi tylko o to ze oprocz strzelania do celu to za bardzo nie ma tak jak w polsce i na swiecie ze strzelaja z "broni".

a tak to widzialem pare filmikow jak
@stachuprzytelefonie: Nie musisz mieć swojego:

The storage of firearms in rented accommodation does not legally require specific permission to be sought by or from landlords


Najwcześniej to pewnie w styczniu się wybiorę, napiszę Ci na priv w styczniu/lutym, kiedy będę jechał. W grę wchodzą TYLKO poniedziałki albo wtorki :-)
@rafalkosnozawszenapropsie: Ano nie ma, ja wiem. Np. krótkiej broni tu nie dostaniesz. Jest SGC (shotgun) i FAC (karabiny, tu są różne wariacje, dużo zabawy w porównaniu do SGC, bo trzeba należeć do klubów). SGC jest po prostu bajecznie łatwo dostać, a jak ktoś lubi sobie postrzelać czasami do rzutek, to polecam.
@stachuprzytelefonie: No i pasuje, ja poniedziałki i wtorki między 10 AM i 3 PM, bo po trzeciej odbieram dziecko ze szkoły. Przypomnę sobie, ostatni rok tak rzadko jeżdżę strzelać, ze na pewno sobie przypomnę.
@stachuprzytelefonie ogólnie zamiast iść na policję wystarczy 3 minuty z google. Aby kupić/sprowadzić replikę (inną niż pomalowaną na pomarańczowo) musisz być zarejestrowany w klubie airsoftowym lub kręcić filmy gdzie potrzebne są takie rekwizyty. Bez tego możesz mieć nieprzyjemności.