Wpis z mikrobloga

Hej, z panelami sobie na piętrze elegancko poradziłem, wyszło git! Natomiast rozmyślam nad płytkami na parterze, rozmiar 120x20. Myślałem, żeby ułożyć je prostopadle do okna balkonowego, ale płytki będą mi przebiegać przez dylatacje w posadzce w miejscu zaznaczonym(1 i 2 brak drzwi w tych miejscach) i boje się, że popękają, z drugiej strony ciąć płytki w miejscu tej dylatacji to też kiepsko tym bardziej, że to otwarta przestrzeń i słabo będzie to wyglądać.
Rozmyślałem, też aby położyć je równolegle ale dylatacja 1 oraz 2 nie biegną w tej samej lini(różnica 4cm w przesunięciu- dyl2 jest blizej przodu "futryny") także ciężko będzie wystartować od tej linii albo płytki na 1 dylatacji musiałyby być też przecięte.
Macie jakieś rady? Czy układać jak leci na wysokoelastycznym kleju i liczyć że będzie się trzymać i nie popęka?

#remont #podloga #plytki #gres #budujzwykopem
kisieleq93 - Hej, z panelami sobie na piętrze elegancko poradziłem, wyszło git! Natom...

źródło: comment_1639144533fbEjnMlVYzocFNSTVYFwar.jpg

Pobierz
  • 11
@moll: Źle się określiłem - poprawiłem post. Posadzka ma ten sam poziom, natomiast linia dylatacji 2 nie biegnie równo z linią dylatacji 1, także tutaj też płytki musiałyby być przecięte.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: to nic nie da bo wylewka samopoziom to cienką warstwą która i tak kurczowo się złapie posadzki, posadzka poniżej jest naciętą aby zbyt duża tafla betonu nie jebla byle jak, a jak zlejesz tym samopoziomem to później też pęknie no pod spodem może pracować każdy fragment inaczej - przekładając naprężenia na wylewkę albo na terakotę
Jak nie ułoży plytek to musi uwzględnić dylatacje i wypełnić to czymś elastycznym
@kisieleq93: szczerze to pierwszy raz widzę żeby tak była dylatacja przeniesiona na wierzchnia warstwe podłogi.

Ja mam całe 78m^2 pociągnięte jak leci wszystkie pomieszczenia jednym ciągiem i nic sie nie dzieje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kisieleq93: no tak średnio, z tym wysokoelastyczny klejem też dobry pomysł ale tu już musisz wybadać jak bardzo jest elastyczny, czy te 5mm ruchy wytrzyma (chyba nie większe) i przykleić na to pasek tych płytek co będą na dylatacji, w najgorszym przypadku będzie rysa, albo odspoją się od podłoża, albo odkryjesz te 5 kawałków i zrobisz już z dylatacją