Wpis z mikrobloga

Sieeema, ogólnie przymierzam się do upgradu vr, jest sens kupowania oculust quest 2 jeżeli posiadało się 1 ? Jest jakaś duża różnica między tymi modelami?
#vr #oculus
  • 10
@Wariox: Lepsza specyfikacja ogólna (cpu,ram,gpu), co przyda się jak grasz na samym oculusie. Quest 2 ma też wyższą rozdzielczość, trochę słabsze wykonanie, tylko 3 wartości IDP. Zdecydowanie widać różnice w ostrości obrazu.

Dla mnie zmiana na plus a miałem generalnie wszystkie oculusy od CV1 xD
@MtEverest: Ogólnie czytałem, że quest 2 posiada funkcje połączenia się z komputerem przez sieć wifi. Czy prędkość 50mbps na 50mbps upload nie spowoduję jakiegoś mocnego opóznienia? Czy będę zmuszony w zainwestowanie w lepszy router, aby pograć po sieci ?
@Wariox: Quest 2 to najlepsze co jest w stosunku hajs/co dostajesz, jak miałbym za dużo kasy wziąłbym indexa albo czekał na coś w większej rozdziałce.
Jak mozesz sprzedac questa 1 i trochę dołożyc to warto jak tak po prostu to drogi biznes ;d
@Niebadzlosiem: @MtEverest: Okey, czyli z tego co zrozumiałem vr się łaczą przez sięć lokalną i nie jest wymagana prędkość po wifi (Mb/s), router który posiadam to archer c50 (5GHz: 867 Mb/s) karte sieciową również mam gigabitową więc nie powinno być problemu z transferem. Dzięki za wyjaśnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wariox: Nie ma sensu dopóki grasz w te same gry przecież, dostajesz gorszą jakość ale troche lepsze bebechy, na razie tylko jedna gra jest zapowiedziana na questa2 która nie pójdzie na 1 - cities skylines

Jak masz jedynke to przesiadka na 2 jest bez sensu, jak nie masz to wiadomo że 2 bo chyba nawet tańszy i na dłużej będzie
@Wariox: Yup, airlink jest darmowy to sobie obadasz bez problemu. A w razie jakbyś stwierdził że obraz jest rozpikselowany to polecam C:\Program Files\Oculus\Support\oculus-diagnostics\OculusDebugTool , możesz sobie tam zmienić np. bitrate bo u mnie z jakiegoś powodu ustawiał sie na niski i ciężko sie grało w asseto xd