Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#holandia #nederland #nl #emigracja #samochody
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile wynosiłby podatek (BPM) za sprowadzenie auta do Holandii? Za półtora miesiąca kończy mi sie polski przegląd i mysle o przerejestrowaniu auta na holenderskie blachy. Samochód to Toyota Aygo z 2005 roku, silnik 1.0l.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trique Dzięki za odpowiedź. Właśnie nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat starszych aut. Według autoweek, podatek będzie wynosił 10€? Wiesz może czy mimo wszystko muszę złożyć deklaracje BMP, czy wystarczy tylko przegląd i złożenie dokumentów w RDW? Może to są glupie pytania, ale jestem w tym wszystkim dosyć świeży i jeszcze nie do końca ogarniam całą tą Holandię ;p
abruz - @Trique Dzięki za odpowiedź. Właśnie nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na...

źródło: comment_16388109260LksL8EIyWdtOAZ3KOBHNy.jpg

Pobierz
@abruz:
Musiałbyś złożyć wniosek o ulgę przesiedleńczą do belastingdients, bo RDW nic do tego, oni zajmują się autami a nie sprawami podatkowymi. Najlepiej jakbyś skontaktował się z jakimś radcą który za 30-40€ wypisze Ci stosowny dokument i zajmie się sprawą.Jakbyś chciał to mogę Ci takie na pw podesłać.

Tylko ważna kwestia, przygotuj sobie całą historię ubezpieczeniową OC/AC obowiązkowo w języku angielskim. Nie każda firma ubezpieczeniowa akceptuje zagraniczne zniżki, a niektóre ucinają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trique: jeśli mógłbyś podesłać to będę bardzo wdzieczny. Jeśli chodzi o zniżki to żadnych nie mam, bo jest to moje pierwsze autko które mam dopiero od maja. Jest jeszcze jedna kwestia, czy jeśli samochód ma współwłaściciela to czy jest potrzebny jego podpis przy przerejestrowaniu?