Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
156 230 - 450 = 155 780

Wydawało mi się, że dziś dobiję do pełnych 25 litrów, a okazało się, że brakuje 50 ml.

Trzeba dolać kieliszek ( ͠° °)

Kilka lat oddawałem płytki krwi zamiast KP i jakoś tak mi się przez to utarło w głowie, że każda donacja to zawsze okrągłe pół litra, a nie 450 ml.

( ͡° ͜ʖ ͡° )*: za 2 miechy jubileuszowe 25!

Data donacji - 6.12.2021
Rodzaj donacji - krew pełna
Grupa krwi - 0 Rh-
Miejsce donacji - RCKiK #krakow Rzeźnicza
Prywatny licznik - 24 950 ml
Odznaczenia - ZHDK ZdZN / III / II / I stopnia

#barylkakrwi #chwalesie #krwiodawstwo
Pobierz
źródło: comment_16388031348aFe8rCmmlXbIapDYLMaju.jpg
  • 8
@DziennikNocnik: Akurat jeśli chodzi o mnie, to nie było nigdy jakiegoś szału z gadżetami. Na tyle krwawicy przelanej pewnie max kilka prezentów dosatłem. Breloczek teraz, kiedyś jakiś tam magnes na lodówkę (wisi do dziś), notesik. Ale zazwyczaj nic nie dostaję ponad ten ustawowy przydział regeneracyjny.

Zdarzają się jeszcze dość często w Krakowie jakieś kupony rabatowe do księgarni. Ostatnio też dawali zniżki do jakiejś piekarni.
@DerMirker: Na Wrocławskiej jest WCKiK, a na Rzeźniczej RCKiK. Nie wiem, jak jest teraz, ale kiedyś było chyba tak, że w każdym z nich były osobne systemy, które nie synchronizowały się ze sobą i potem przez to trudniej dojść, ile ma się faktycznie tych donacji (trzeba było sumować z dwóch systemów). Chodzę więc tylko do RCKiK, żeby wszystko było w jednym miejscu. Co roku odliczam krew od podatku i jest to
@moby22: Oddaję w WCKIK i RCKIK i potwierdzam. Systemy są rozłączne. W szczególności możesz iść oddać w rckik rano, a po południu w wckik - oni nawet tego nie sprawdzają ( ͡º ͜ʖ͡º) Systemy są bardzo rzołączne - ostatnio potrzebowałem zaświadczeń i okazało się, że muszę jeszcze jechać do innego województwa gdzie raz oddałem :D W jaki sposób można oddawać płytki?
@mtadmk: O widzisz. Dzięki za potwierdzenie tego! Tym bardziej się pewnie nie pojawię jeszcze przez jakiś czas na Wrocławskiej. Do czasu, aż wreszcie będzie pełne synchro między systemami. W ogóle to jest trochę lipa, że już mamy 2022 za pasem, a to nadal tak wygląda.
W jaki sposób można oddawać płytki?


@mtadmk: Sorry. Nie zauważyłem tego pytania wcześniej.

Jeśli chodzi o płytki krwi, to będąc na Rzeźniczej zagadaj do tych kobiecinek w rejestracji i poproś, czy mogłyby Cię dopisać do listy chętnych na oddawanie płytek krwi. Z tej listy wtedy korzystają i dzwonią do ludzi (najczęściej dość wcześnie w ciągu dnia), gdy pojawia się zapotrzebowanie na płytki konkretnej grupy.

Do mnie dzwoniły bardzo często i dość