Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi agregatami? Chciałem sobie kupić jako awaryjne źródło zasilania, gdyby padła sieć.
Znalazłem Best ToolsGP4500K lub Dedra DEGB6500K
W instrukcji obsługi znalazłem taki zapis:

Nie podłączać urządzenia do obwodu domowej sieci zasilania!


Tzn. mam to rozumieć, że jest to agregat budowlany, czy informują użytkownika, że nie wolno wpinać się do działającej sieci?

U siebie mam zrobiony przełącznik w skrzynce rozdzielczej sieć/0/agregat zgodnie ze sztuką budowlaną.

#dom #preppers #agregat
  • 7
@mrKoval
Hmm, nie spodziewałem się, że coś muszę dodatkowo zrobić.
Wydaje mi się (nie mogę teraz tego sprawdzić), że ze ściany wychodzi mi przewód 5 żyłowy pod generator. Mam zamiar zewrzeć 3 fazy w tym kablu (i wyłączyć sprzęt trójfazowy w domu).
Do przełącznik sieć/agregat doprowadzone są 4 przewody (3 fazy + neutralny), więc zgaduję, że ochronny idzie sobie osobno i jest wpięty do szyny, gdzie są wpięte wszystkie ochronne.
Rysunek poglądowy
neuronowy - @mrKoval 
Hmm, nie spodziewałem się, że coś muszę dodatkowo zrobić.
Wyd...

źródło: comment_1638711722XLIbXvQ3KD1hox6gNBQatM.jpg

Pobierz
@neuronowy: Wygląda ok. W której części Polski mieszkasz, że obawiasz się blackoutów i to jeszcze w zimie?

Znalazłem w sieci:

1. Moc dostępna w lecie jest zawsze mniejsza w polskim systemie.

- Elektrociepłownie albo nie pracują wcale albo pracują przy minimalnym obciążeniu w celu podgrzania wody użytkowej,
- Około 30% bloków energetycznych jest odstawionych ze względu na wykonywanie prac remontowych i modernizacyjnych,
- Przeciętna siła wiatru w lecie jest mniejsza niż
@mrKoval
Południe polski pod Krakowem, środek niczego.
Bardziej od chwilowych blackoutów obawiam się, co by było jakby zerwało parę linii wysokiego napięcia. Jestem ostatni w kolejce, żeby naprawili, bo na około jest tylko kilka domów. Uważam, że <3k zł nie jest wygórowaną ceną za spokojny sen.